دوشنبه : ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

خانه» اخبار شهرستان » لزوم تقویت مناطق گلوگاهی همانند دهیاری ورسک سوادکوه
تاریخ انتشار چهارشنبه ۱۱ بهمن ۹۶ - ۱۳:۲۶

استاندار مازندران:تسهیلات ارزان قیمت به روستاییان داده می شود+تصاویر جشنواره

صبح دیروز جشنواره بومی محلی مِشتِلِق بِهار در روستای شارقلت منطقه لفور شهرستان سوادکوه شمالی با حضور اسلامی استاندار مازندران و مسئولین استانی،شهرستانی و شهری برگزار شد.
در این جشنواره محمد اسلامی با اشاره به احساس مسئولیت و تعهد مردم لفور و مدال پرافتخار شهید پروری این منطقه ابراز داشت:از سرزمین پربرکت و تاریخی لفور همین انتظار را می رود.
استاندار مازندران با اشاره به مکان برگزاری جشنواره و نقش آفر ینی مردم در طول تاریخ در جهت حفظ منابع طبیعی و محیط زیست گفت:این مردم اند که سرمایه و ثروت ملی ،منابع طبیعی را به نسل های بعدی منتقل می نمایند و باید با سازو کار های مدیریتی به گونه ای رفتار کنیم که علاوه بر افزایش ذخائرمان آیندگان را از ثروتی افزون تر بهره مند گردانیم.
وی افزود:این تعهد و مسئولیت در الگویی که در لفور برنامه ریزی شده می توان برای سایر مناطق با نقش آفرینی مردم تسری داد و در ادامه شاهد حفظ منابع خدادی مان باشیم.
نماینده ارشد دولت تدبیر و امید در مازندران با اشاره به راه اندازی سامانه روستا کالا و امکان ارائه محصولات روستاییان در این سامانه تصریح کرد:باید تولیدات محلی و صنایع دستی در روستاها گسترش یابد و این موارد مورد پشتیبانی قرار می گیرد و با اعطای تسهیلات ارزان قیمت کمک می شود تا ضمن رونق تولید و اشتغال هویت و فرهنگ ما از دست نرود.
اسلامی با اشاره به برگزاری بازارچه های محلی در نوروز ابراز داشت:در این بازارچه ها تولیدات بومی مردم عرضه می شود و در تلاشیم این بازارچه ها را بعد از نوروز نیز ادامه و دائمی نماییم.
وی با تاکید بر اهتمام جدی استانداری مازندران در رفع مشکل بیکاری جوانان از نبود ظرفیت های استخدامی در دولت خبر داد و با اشاره به کمک دولت و ارائه تسهیلات ارزان قیمت برای رونق مشاغل کوچک تصریح کرد:با آموزش های فنی و حرفه ای و اقدامات تشویقی و آموزشی در راستای توانمند سازی جوانان برای کارآفرینی و ایجاد شغل اقدام می نماییم

نظر خود را بگذارید