اسلامی ندوشن باغ و خانه پدری اش را وقف کرد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، محمدعلی اسلامی ندوشن باغ و خانه ده هزارمتری پدری خود در صدرآباد ندوشن را برای فعالیت های فرهنگی اهدا کرد.

اسلامی ندوشن باغ و خانه پدری اش را وقف کرد

جهت دریافت خدمات طراحی محوطه باغ و ویلا ایرانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش ایسنا، طبق اعلام صفحه محمدعلی اسلامی ندوشن و شیرین بیانی (اسلامی ندوشن) این نویسنده و پژوهشگر پیشکسوت باغ و خانه پدری خود را به موسسه مردم نهاد فرهنگی و اجتماعی اندیشه روشن اهدا کرد تا مصروف فعالیت های فرهنگی گردد.

این موسسه فرهنگی نیز که به همت جوانان این دیار تاسیس شده، ضمن سپاس از دکتر اسلامی ندوشن طی اعلامیه ای آورده است: نیک مرد فرهنگ گستری که همه عمر با قلم توانای خود فرهنگ و ادب این سرزمین را سقایت می کرد و آوازه دانش و قلمش مرز های ایران فرهنگی را درنوردیده بود در سال هایی که به حکم طبیعت و ناتوانی جسمی بازنشستگی قلمی خود را می گذراند همچنان در اندیشه خیرخواهی فرهنگی این دیار بود و از این رو با هدیه باغ باطراوت و پرخاطره ای که برگ های رنگین و پرشور نوجوانی کتاب روزها زندگی او را در خود جای داده بود، فرهنگ یاوران دیار آباء و اجدادی خویش را در تاسیس و ترویج فرهنگ و هنر زندگی بخش یاری داد.

این باغ عظیم به همت موسسه اندیشه روشن احیاء و بازسازی شده و صرف گسترش فرهنگ و ادب می گردد تا یاد او که نام دیار خود را همه عمر به نیکی و فرزانگی در ایران و دنیا گردانده در این باره نیز جاودانه بماند.

این موسسه فرهنگی و اجتماعی همچنین با تهیه چندهزار نهال، میخواهد در شروع سال نو، در نخستین قدم از زادگاه اسلامی ندوشن تا این باغِ یادگار به طول 10 کیلومتر با درختکاری متنوع، جاده سلامت و فرهنگ بنیان گذارد.

دکتر اسلامی ندوشن سال ها پیش تر نیز با اهدای خانه پدری خود به فرهنگِ ندوشن و به یاری همسر خود شیرین بیانی زمینه تاسیس خانه فرهنگ و هنر این شهر کوچک تاریخی را فراهم کرد که دربردارنده کتابخانه، نگارخانه و سالن آمفی تئاتر است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 732

به "اسلامی ندوشن باغ و خانه پدری اش را وقف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامی ندوشن باغ و خانه پدری اش را وقف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید