اعزام به جهانی پاداش آزادکاران مدال آور در المپیک

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، به گزارش خبرنگاران، از مدتها قبل بطور غیر رسمی اعلام شد حضور در رقابتهای جهانی 2021 نروژ بیشتر به مدعیانی تعلق می گیرد که فرصت حضور در المپیک را از دست داده اند. بطوریکه بعضی از آزادکاران مدعی المپیک بعد از ناکامی در مصاف انتخابی نتوانستند به دوبنده تیم ملی اعزامی به المپیک برسند، اما همچنان به امید حضور در رقابتهای جهانی نروژ به کوشش و تمرینات خود ادامه دادند.

اعزام به جهانی پاداش آزادکاران مدال آور در المپیک

اما کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد چندی پیش چرخه انتخابی تیم ملی اعزامی به مسابقات جهانی را تدوین و منتشر کرد که گویا با آن چیزی که در فکر و افکار مدعیان جهانی بود، تفاوت های فراوانی دارد.

سوای تمامی جزئیات پیچیده این چرخه انتخابی که بیشتر شبیه به معادلات چند مجهولی است، می توان دریافت که آزادکاران مدال آور در المپیک توکیو در اولویت حضور در رقابتهای جهانی هستند. بطوریکه کادر فنی صراحتاً اعلام نموده هر آزادکاری که بتواند در المپیک مدال کسب کند در ترکیب تیم اعزامی به جهانی هم قرار خواهد گرفت.

البته با توجه به تعداد اوزان المپیکی (6 وزن) و اوزان جهانی (10 وزن) همچنان بعضی از آزادکاران جا مانده از المپیک شانس حضور حتمی در جهانی را دارند، اما بعضی دیگر از مدعیان همچنان دغدغه از دست رفتن شانس مسابقات جهانی را دارند.

به هر حال کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد معتقد است آزادکاران پیروز و مدال آور در المپیک بدون هیچ شرط و شروطی به جهانی می فرایند. تصمیمی که شاید به نام پاداش برای این نفرات در نظر گرفته شده اما هنوز مشخص نیست چقدر تأثیرگذار و مثبت واقع خواهد شد.

به گزارش خبرنگاران، اسامی کشتی گیران اعزامی به المپیک 2021 توکیو را به توضیح زیر خاطرنشان کرد:

57 کیلوگرم: رضا اطری

65 کیلوگرم: مرتضی قیاسی

74 کیلوگرم: مصطفی حسین خانی

86 کیلوگرم: حسن یزدانی

97 کیلوگرم: محمدحسین محمدیان

125 کیلوگرم: امیرحسین زارع

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 913

به "اعزام به جهانی پاداش آزادکاران مدال آور در المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام به جهانی پاداش آزادکاران مدال آور در المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید