افت شدید معاملات خودرو ، کاهش قیمت ها ادامه دارد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران گفت: ویروس ناخوانده، بازار شب عید خودرو را برهم زده و میزان معاملات را به صفر نزدیک نموده است و باتوجه به اینکه عرضه و تقاضا همواره معین کننده قیمت هاست، تا زمانی که تقاضا در بازار وجود ندارد، فرایند قیمتی خودرو هم نزولی خواهد بود.

افت شدید معاملات خودرو ، کاهش قیمت ها ادامه دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سعید موتمنی ضمن تاکید بر اینکه برخلاف روال هرساله که در روزهای پایانی سال، بازار خودرو به دلیل افزایش تقاضا فرایند صعودی به خود می گرفت، سال جاری شیوع ویروس کرونا بازار شب عید را از نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو گرفته است، اظهار کرد: این در شرایطی است که بعضی دارندگان و فروشندگان خودروهای خود را نگه داشته بودند تا در روزهای پایانی سال به بازار عرضه نمایند و سود بیشتری ببرند، اما خالی شدن بازار از خریدار سبب شد فعالان خرد این حوزه از خطر ورشکستی احساس نگرانی نمایند و حتی حاضر شوند زیر قیمت بازار، خودروی خود را بفروشند.

رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو ادامه داد: نبود خریدار در بازار آن هم در روزهای پایانی سال موجب نگرانی دست اندکاران این بازار شده است. نگرانی اصلی این فعالان بازار خودرو تداوم شرایط فعلی در سال آینده است. خالی شدن بازار از خریدار خودرو باعث شده برای خودروهای خود مشتری پیدا ننمایند. در حال حاضر مشتریان حتی برای پرسیدن قیمت هم مراجعه نمی نمایند و نمایشگاه داران در بهترین حالت به مشاوره تلفنی اکتفا نموده اند. این روزها نسبت به قبل از شیوع ویروس کرونا و خانه نشین شدن مردم، میزان معاملات تا 80 درصد کاهش پیدا نموده و می توان گفت اکنون هم میزان معاملات تقریبا به صفر رسیده است.

به اعتقاد موتمنی، تا زمانی که شیوع ویروس کرونا و نگرانی ها از بابت آن کم نشود، شرایط بازار خودرو به همین صورت خواهد بود؛ چراکه بازار خودرو همواره تابع عرضه و تقاضا بوده است؛ بنابراین تا زمانی که تقاضا وجود ندارد، فرایند کاهشی قیمت ها هم ادامه دارد.

این کارشناس در امر خرید و فروش خودرو اظهار داشت: در حال حاضر نگاه به فرایند قیمتی خودروها در سایت های خرید و فروش نیز نشان می دهد که خودروهای داخلی تا 10 میلیون تومان، مونتاژی ها حدود 50 - 60 میلیون تومان و خوردوهای وارداتی بیش از 80 - 90 میلیون تومان کاهش قیمت داشته اند. جالب است که در تمام سال های اخیر قیمت پراید 111 همواره از سایر مدل های آن به دلیل عرضه کمتر و تقاضای بیشتر، گران تر بود اما اکنون کاهش تقاضا موجب شده که قیمت این مدل خودرو حتی به کمتر از پراید 132 نیز برسد.

وی اضافه نمود: در بازار روز گذشته قیمت پراید 111 معادل 61 میلیون تومان بوده است در حالی که پراید 132 معادل 62 میلیون و 500 هزار تومان قیمت داشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 52

به "افت شدید معاملات خودرو ، کاهش قیمت ها ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افت شدید معاملات خودرو ، کاهش قیمت ها ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید