اپل برای طراحی فناوری 6G آگهی استخدام داد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، شرکت اپل که چند ماه پیش نخستین مدلهای آیفون مجهز به فناوری بی سیم 5G را عرضه کرد، اکنون به دنبال آغاز کار روی اتصال سلولاری نسل ششم یا 6G است.

اپل برای طراحی فناوری 6G آگهی استخدام داد

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت چاپ کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، این شرکت فناوری آمریکایی هفته جاری آگهی استخدام مهندسان در زمینه پژوهش سیستم بی سیم برای شبکه های نسل فعلی و آینده را منتشر کرد. آگهی ها برای موقعیتهای شغلی در دفاتر اپل در سیلیکون ولی و سن دیه گو هستند که این شرکت در آنجا روی توسعه فناوری بی سیم و طراحی تراشه کار می نماید.

بر اساس این آگهی استخدام، افرادی که برای این موقعیتها استخدام خواهند شد، به تحقیق و طراحی در زمینه سیستمهای ارتباطی بی سیم نسل جدید برای شبکه های دسترسی رادیویی خواهند پرداخت و در مجامع آکادمیک و صنعتی در مورد فناوری 6G شرکت خواهند کرد. ناظران صنعت انتظار ندارند 6G تا حدود سال 2030 عرضه گردد اما این آگهی استخدام نشان می دهد که اپل می خواهد در مراحل نخستین طراحی فناوری جدید، حضور جدی داشته باشد. با این حال سخنگوی این شرکت در این باره اظهارنظر نکرد.

مدلهای فعلی آیفون از مودمهای 5G که توسط شرکت کوالکام طراحی شده اند، استفاده می نمایند. در حالی که اپل نخستین گوشیهای 5G خود را به بازار عرضه نموده اما این شرکت وابستگی زیادی به محصولات شرکت کوالکام برای اتصال به شبکه بی سیم جدید دارد که به طرز چشمگیری میزان و سرعتی که مصرف نمایندگان می توانند دانلود نمایند را افزایش می دهد.

اپل سال گذشته به گروهی از شرکتهایی پیوست که روی استانداردهایی برای 6G و سایر فناوریهای سلولاری نسل جدید کار می نمایند. استانداردها و زمان عرضه 6G هنوز به طور قطعی تعریف نشده اند. اما بعضی از تحلیلگران می گویند این فناوری می تواند سرعت را بیش از 100 برابر سریعتر از 5G امکان پذیر کند. این آگهی استخدام نشانه دیگری از ادامه کوشش اپل برای طراحی داخلی فناوری های بیشتر است. این شرکت پردازنده هایی برای آیفون و آی پد را طراحی نموده و سال گذشته کوششها در این زمینه را به طراحی پردازنده مک توسعه داد. همچنین کار روی نمایشگرهای سفارشی، فناوری های دوربین و همچنین تراشه های بی سیم برای اپل واچ را تقویت نموده است.

اپل سال گذشته طراحی نخستین مودم سفارشی خود که به تلفنها امکان می دهد به شبکه های بی سیم متصل شوند را شروع کرد. مدیر تراشه و فناوری سفارشی اپل در دیداری با کارمندان این شرکت در دسامبر اظهار نموده بود سرمایه گذاریهای استراتژیک بلندمدت نظیر اینها بخش مهمی از توانمندسازی محصولات اپل بوده و تضمین می نماید این شرکت خط فراوری غنی از فناوریهای نوآورانه برای آینده اش خواهد داشت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اگرچه اپل در حال زمینه سازی برای ایفای نقش کلیدی در 6G است اما کارهای زیادی در فناوری 5G پیش رو دارد تا از این فناوری که در دوران ابتدایی خود واقع شده است، به طور کامل بهره بگیرد. این شرکت 5G را به دستگاه های دیگر مانند اپل واچ و آی پد توسعه نداده و شماری از مدلهای آیفونی که در حال حاضر می فروشد از فناوری قدیمیتر 4G استفاده می نمایند. احتمالا نخستین مودمی که اپل می سازد برای اتصال 5G خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 651

به "اپل برای طراحی فناوری 6G آگهی استخدام داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل برای طراحی فناوری 6G آگهی استخدام داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید