تمهیدات جدید بانک مرکزی برای مقابله با شیوع کرونا ، سقف کارت به کارت افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، تمهیدات ویژه بانک مرکزی با هدف کاهش مراجعات حضوری به شعب بانک ها در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا به شبکه بانکی ابلاغ شد.

تمهیدات جدید بانک مرکزی برای مقابله با شیوع کرونا ، سقف کارت به کارت افزایش یافت

در این بخشنامه آمده است:

با عنایت به شرایط خاص بهداشتی کشور و موج سوم کرونا و در راستای مدیریت کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و کاهش مراجعات مردم به شعب بانکها لازم است دستور فرمایید موارد زیر با اولویت آنی در دستور کار آن بانک قرار گرفته و بر رعایت آن نظارت دقیق به عمل آید:

- سقف انتقال وجه کارت به کارت شتابی و درون بانکی از مبدا هر کارت به 100 میلیون ریال در هر روز افزایش می یابد. گفتنی است میزان کارمزد انتقال وجه بیش از 30 میلیون ریال به صورت پلکانی لحاظ خواهد شد.

- سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت به وسیله پرداخت سازها از 10 میلیون ریال به 30 میلیون ریال با حصول اطمینان از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیم کارت انجام دهنده تراکنش قابل افزایش است. با توجه به خطرات ناشی از سوء استفاده های احتاقتصادی در صورت عدم اعمال کنترل فوق، افزایش سقف انتقال وجه مجاز نیست. گفتنی است در صورت پیوستن به بانک ها و پرداخت سازها به هاب فناوران اقتصادی این سقف می تواند تا مبلغ 50 میلیون ریال افزایش یابد.

- امکان تمدید تاریخ انقضای کارتهای بانکی بدون احتیاج به مراجعه حضوری مشتری تا خاتمه سال 99 و به مدت یک سال بلامانع است. لازم است اقدامات لازم برای احراز هویت غیر حضوری و اطلاع رسانی به مشتریان صورت گیرد.

- سقف صدور کارت هدیه تا اطلاع ثانوی و به صورت موقت به 20 میلیون ریال افزایش یابد

- لازم است فرآیندهای افتتاح حساب و دریافت تسهیلات در راستای کاهش زمان حضور مشتریان در شعب اصلاح گردد و مشتریان بتوانند تمام اقدامات لازم نظیر تکمیل فرم ها را به صورت غیرحضوری انجام دهند و پس از مراجعه حضوری صرفاً برای احراز هویت و با صرف حداقل زمان در کوتاه ترین زمان ممکن امور مربوط به خاتمه رسد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 530

به "تمهیدات جدید بانک مرکزی برای مقابله با شیوع کرونا ، سقف کارت به کارت افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمهیدات جدید بانک مرکزی برای مقابله با شیوع کرونا ، سقف کارت به کارت افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید