جزئیات پیش فروش مسکن در بورس کالا تشریح شد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، اقتنصادنیوز : مدیر مطالعات مالی بورس کالا گفت: تا یک ماه آینده با انتشار اوراق سلف موازی استاندارد، مسکن در بورس کالا پیش فروش می گردد.

جزئیات پیش فروش مسکن در بورس کالا تشریح شد

جهت دریافت خدمات قیمت آلاچیق آماده سیمانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش اقتصادنوز به نقل از تسنیم، جواد فلاح درباره اوراق سلف موازی استاندارد گفت: بورس کالا به دنبال جلب منافع از بازار سرمایه برای تأمین مالی ساخت مسکن است بر همین اساس به دنبال عرضه اوراق سلف موازی استاندارد هستیم.

وی ادامه داد: امید نامه اوراق سلف موازی استاندارد توسط شرکت سرمایه گذاری مسکن وابسته به بانک عامل حوزه مسکن تهیه و به بورس کالا تحویل شده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: عرضه این اوراق به افراد امکان می دهد تا براساس پولی که در اختیار دارند اقدام به پیش خرید مسکن نمایند.

مدیر مطالعات مالی و سنجش ریسک بورس کالا ادامه داد: پیش خرید مسکن در چارچوب بورس کالا صورت می گیرد و بورس کالا تضمین ها را از طرفین دریافت می نماید و افراد می توانند با خیالت راحت اقدام به پیش خرید مسکن نمایند.

خریداری مسکن به صورت متری

فلاح ادامه داد: افراد می توانند به صورت متری و در قالب هر واحد هر متر مربع مسکن خریداری نمایند.

وی با اشاره به اینکه تغییرات قیمتی از جمله مسائل متقاضیان خرید مسکن در کشور است گفت: افراد زمانی که برای خرید مسکن مراجعه می نمایند با افزایش قیمت مسکن روبرو می شوند و باید صبر نمایند تا پولشان به حد خرید ملک گردد، اما با خرید این اوراق فرد می تواند از ارزش اضافه کرده ملک هم بهره ببرد.

فلاح تاکید نمود: افراد می توانند هر واحد از صندوق را خریداری نمایند و در صورت سررسید به واحد مورد نظر خود دست یابند در مقابل اگر تا سررسید اوراق احتیاج به پول داشتند می توانند واحد این اوراق را بفروش برسانند.

وی درباره فروش واحدهای مسکونی و تضمین نقد شوندگی این اوراق گفت: این اوراق یک سبد گردان دارد و فرد هر زمان بخواهد می تواند پول خود را دریافت کند.

این مقام مسئول درباره تفاوت این اوراق با صندوق زمین و مسکن گفت: تفاوت اوراق سلف موازی استاندارد با صندوق در این است که با این اوراق فرد واحد را پیش خرید می نماید و در نهایت می تواند همان واحد را خریداری کند، زیرا واحدهای این اوراق براساس هر واحد آپارتمان معین می گردد و بستگی به شرایط بازار متفاوت است.

وی ادامه داد: پروژه در این اوراق معین است و سررسید و نوع مکان و متراژ واحدها در امید نامه اوراق سلف موازی آمده است.

فلاح اضافه کرد: چارچوب پیش فروش در بورس کالا شفاف است و اگر عرضه نماینده دیر واحد را تحویل دهد باید هزینه پرداخت کند.

وی اعلام کرد: اقدامات لازم برای عرضه این اوراق صورت گرفته است و پیشنهادها به هیئت پذیرش بورس ارسال شد و منتظر نظر نهایی کمیته فقهی بورس هستیم بعد از تأیید از سوی سازمان بورس و تا یک ماه دیگر اوراق را منتشر می کنیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 280

به "جزئیات پیش فروش مسکن در بورس کالا تشریح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پیش فروش مسکن در بورس کالا تشریح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید