خبرنگاران ویروس کرونا انتخابات مقدماتی 2020 آمریکا را دچار اخلال کرد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، تهران- خبرنگاران- با افزایش شیوع ویروس کرونا در آمریکا، بعضی کارکنان بخش ایالتی انتخابات مقدماتی 2020 محل کار خود را ترک نموده و هم اکنون نیرویی برای برگزاری این انتخابات وجود ندارد.

خبرنگاران ویروس کرونا انتخابات مقدماتی 2020 آمریکا را دچار اخلال کرد

به گزارش روزنامه گاردین، مقامات انتخاباتی در ایالت اوهایو برای یافتن کارمندان انتخابات مقدماتی که قرار است در تاریخ 17 مارس (27 اسفند) در این ایالت برگزار گردد، کوشش می نمایند.

بر اساس گزارش رسانه های محلی ایالت اوهایو، کمبود نیرو برای برگزاری انتخابات مقدماتی در حالی احساس می گردد که تعداد قابل توجهی از کارمندان این انتخابات از ترس شیوع ویروس کرونا محل کار خود را ترک نموده اند.

روزنامه کولومبوس اوهایو در همین رابطه می نویسد، بخش فرانکلین یکی از شهرهای ایالت اوهایو است که در 2 روز گذشته 223 کارمند انتخاباتی خود را از دست داده است. در بخش سین سینات نیز 100 تن از ترس کرونا محل کار خود را ترک نموده اند.

با توجه به این موارد یافتن نیرو با توجه به نزدیک شدن به زمان انتخابات مقدماتی 2020 و شیوع ویروس کرونا به یک نگرانی مهم برای مقامات برگزار نماینده انتخابات تبدیل شده است.

بر اساس آخرین نتایج اعلام شده از انتخابات مقدماتی حزب دموکرات آمریکا تا بامداد چهارشنبه 21 اسفند (11 مارس)، جو بایدن از برنی سندرز پیشی گرفته است.

به این ترتیب نامزد 77 ساله دموکرات و معاون رییس جمهوری در زمان اوباما توانسته صندلی خود را به عنوان پیشتاز در رقابت دموکرات ها برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر تثبیت کند.

نتایج اولیه انتخابات مقدماتی دموکرات ها در روز سه شنبه در 6 ایالت نشان می دهد که جو بایدن دست کم در چهار ایالت میشیگان، میسوری، میسی سیپی و آیداهو از رقیب سرسخت خود پیش افتاده است.

رقابت های مقدماتی یا درون حزبی دموکرات ها تا به امروز در 18 ایالت آمریکا برگزار شده و با حذف بیشتر داوطلبان، اکنون رقابت اصلی میان بایدن و سندرز سناتور ایالت ورمونت جریان دارد. تالسی گابارد دیگر داوطلب دموکرات شرکت نماینده در رقابت های مقدماتی بختی برای پیروزی ندارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 46

به "خبرنگاران ویروس کرونا انتخابات مقدماتی 2020 آمریکا را دچار اخلال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ویروس کرونا انتخابات مقدماتی 2020 آمریکا را دچار اخلال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید