خستگی همچنان شایع ترین علامت کرونا است

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، داده های رسمی نشان می دهند نیمی از مبتلایان به کرونا هیچ علامتی ندارند اما هنوز خستگی شایع ترین علامت ابتلا به این بیماری است.

خستگی همچنان شایع ترین علامت کرونا است

به گزارش خبرنگاران، داده های اداره ملی آمار انگلیس نشان داد که 53 درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور علایم هشداردهنده ای از جمله تب و سرفه ندارند.

در نظرسنجی که 10 هزار نفر در ماه های دسامبر و مارس در سراسر انگلیس مورد آنالیز نهاده شد - نشان داد سرایت بدون علامت کرونا بیش از آنچه در گذشته تصور می شد، رایج است.

کارشناسان پیش از این معتقد بودند که افراد بدون علامت یک سوم کل موارد جدید ابتلا به عفونت کرونا را تشکیل می دهند. داده های اداره ملی آمار انگلیس بیانگر آن است که در میان افراد دارای علامت ابتلا به کرونا، خستگی شایع ترین علامت و به دنبال آن سردرد و سرفه بود.

این در حالی است که سرویس همگانی سلامت انگلیس تنها تب، سرفه های جدید و مدام و از دست دادن حس چشایی و بویایی را به عنوان علایم برجسته کرونا اعلام نموده است.

با این حال کمتر از یک پنجم (18 درصد) از مردم از دست دادن حس چشایی و بویایی را تنها علامت خود اعلام کردند.

روسای بهداشت به دلیل وارد نکردن دامنه وسیعی از عوارض جانبی مرتبط با این بیماری در فهرست یاد شده، بارها مورد انتقاد نهاده شده اند.

سارا کرافتس یک آمارشناس اداره ملی آمار انگلیس گفت: تجزیه و تحلیل ما طیف وسیعی از علایمی را برجسته می نماید که مردم می توانند با کووید تجربه نمایند.

وی یادآور شد: علایم خستگی، سردرد و سرفه هنوز هم بیشترین آلودگی به ویروس را نشان می دهد، در حالی که فقط از هر پنج نفر یک نفر تنها از دست دادن حس چشایی یا بویایی را تجربه می نماید.

این محقق ادامه داد: تقریباً نیمی از افراد مورد آزمایش حتی درحالی که بار ویروس در بدن آنها زیاد بود، هیچ علامتی را گزارش ندادند.

کوفاتش اعلام نمود: این موضوع تأکید می نماید که افراد جامعه ممکن است ندانسته ویروس داشته و آن را بالقوه به دیگران منتقل نمایند.

وی اضافه نمود: بسیار مهم است که ما همچنان به اندازه گیری سطح عفونت در جمعیت و جمع آوری اطلاعات در خصوص علایم ادامه دهیم تا بتوانیم تغییراتی را که ممکن است غیرقابل شناسایی باشد، شناسایی کنیم.

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 789

به "خستگی همچنان شایع ترین علامت کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خستگی همچنان شایع ترین علامت کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید