در حال نزدیک شدن به یک روش درمان نسبتا مؤثر برای کرونا هستیم

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، به گزارش خبرنگاران به نقل از رادیو مصاحبه، دکتر رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر حسن ابوالقاسمی استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله و رئیس انجمن خون و سرطان بچه ها ایران درباره دستاوردها و روش نوین پلاسما درمانی در درمان کرونا توضیحاتی ارائه کردند.

در حال نزدیک شدن به یک روش درمان نسبتا مؤثر برای کرونا هستیم

رضا ملک زاده با بیان اینکه پژوهش های مفصلی در سطح دنیا در رابطه با درمان ویروس کرونا در حال انجام است، گفت: در ایران نیز خوشبختانه جامعه محققین پزشکی نیز پاسخ محکمی به این اپیدمی داده اند و نزدیک به یک هزار طرح تحقیقاتی در زمینه های مختلف این بیماری در دست اجرا است.

وی گفت: بیش از 70 مورد از این طرح ها، روش های مختلف درمانی و ترکیبات گوناگون دارویی برای معالجه کووید 19 است که یکی از این روش ها پلاسما درمانی است.

امیدوار هستیم بتوانیم داروی جدید را اعلام و تولید کنیم

ملک زاده با تصریح اینکه در حال نزدیک شدن به یک روش درمان نسبتاً مؤثری برای کرونا هستیم، اظهار کرد: امیدوار هستیم پس از اطمینان مطالعات در چند روز آینده، بتوانیم داروی جدید را اعلام و تولید کنیم.

وی اضافه کرد: فاوی پیراویر تجربه موفقی نبوده و داروی ابولا خیلی مؤثرتر بوده است و اجازه بدهیم که مطالعات تکمیل شود بعد از آن اعلام می کنیم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در مورد پلاسما درمانی نیز توضیح داد و گفت: ترجیح می دهیم ابتدا درمان های دارویی که ساده و مؤثر باشد روی بیماران انجام دهیم و در مواردی که داروها جواب نمی دهند، پلاسما درمانی نیز قطعاً کمک کننده خواهد بود.

وی گفت: در ایران تیم سازمان انتقال خون در مورد پلاسما درمانی اقدامات و تحقیقات خیلی خوبی انجام داده اند و امیدوار هستیم در آینده پلاسما درمانی یکی از روش های درمانی برای بیمارانی که به دارو جواب نمی دهند، باشد.

ملک زاده اضافه کرد: دارویی که مربوط به ابولا است تا به امروز اثرات خوبی در درمان کرونا داشته است و این دارو هم در دنیا و هم در ایران جواب داده است اما همچنان باید مطالعاتی که به صورت خیلی دقیق انجام می شود، تکمیل شود تا بتوانیم درمان قطعی برای این بیماری معرفی کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 153

به "در حال نزدیک شدن به یک روش درمان نسبتا مؤثر برای کرونا هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در حال نزدیک شدن به یک روش درمان نسبتا مؤثر برای کرونا هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید