دیوان کیفری بین المللی به تحریم آمریکا واکنش نشان داد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، به گزارش خبرنگاران، دیوان کیفری بین المللی با صدور بیانیه ای اقدام آمریکا در تحریم مقامات این دیوان را محکوم کرد.

دیوان کیفری بین المللی به تحریم آمریکا واکنش نشان داد

دیوان بین المللی کیفری در بیانیه ای آورده است: دولت ایالات متحده امروز تحریم هایی را علیه دادستان دیوان بین المللی و یک مقام ارشد دفتر او اعلام کرد.

دیوان کیفری بین المللی با بی سابقه و غیرقابل قبول دانستن این اقدام، اضافه کرد: چنین اقداماتی فقط تلاش مشترک ما برای مبارزه با مصونیت در برابر جنایات عمومی را تضعیف می کند.

آمریکا دادستان دیوان کیفری بین المللی را به دلیل تحقیق از نظامیان آمریکایی هدف تحریم قرار داد.

لازم به ذکر است، دیوان کیفری بین المللی در سال های گذشته اعلام کرد که قصد دارد درباره جنایات جنگی در افغانستان شامل جنایت هایی که توسط نظامیان تروریست آمریکائی در این کشور به انجام رسیده است؛ تحقیقاتی را آغاز کند.

نشریه فارین پالیسی در این باره اعلام کرده بود که فاتو بنسودا دادستان کل دیوان کیفری بین المللی لاهه تحقیق و تفحص خود در این خصوص را آغاز خواهد کرد.

بر اساس اعلام رسانه ها مقامات آمریکائی در همان زمان ابراز نگرانی خود از این اقدام احتمالیِ دادگاه به لاهه را ابراز و دادستان آن را به تحریم تهدید کرده بودند.

لازم به ذکر است، آمریکا در سال 2001 میلادی به بهانه مبارزه با تروریسم به افغانستان حمله کرد؛ تهاجمی که نه تنها این پدیده مصنوع غرب را نابود نکرد؛ بلکه اَشکال مختلف و جدیدی از آن را در از غرب آسیا تا آسیای میانه و قفقاز در راستای نیل به اهداف واشنگتن گسترده نمود.

در این راستا، نظامیان تروریست آمریکائی مستقر در افغانستان بارها مرتکب جنایت هائی علیه غیرنظامیان افغانستان شدند به نحوی که اعتراضات مردمی گستره ای را در پی داشته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 390

به "دیوان کیفری بین المللی به تحریم آمریکا واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوان کیفری بین المللی به تحریم آمریکا واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید