فرمانده ناو آمریکایی به دلیل هشدار درباره کرونا اخراج و تنزل رتبه داده شد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، شبکه سی ان ان گزارش داد که فرمانده ناو هواپیمابر تئودور روزولت به دلیل آنچه مدیریت ضعیف در برابر شیوع ویروس کرونا خوانده شده، مقصر شناخته شده، از پست خود اخراج و تنزل درجه نیز داده خواهد شد.

فرمانده ناو آمریکایی به دلیل هشدار درباره کرونا اخراج و تنزل رتبه داده شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شبکه خبری سی ان ان به نقل از یک مقام وزارت دفاع آمریکا و همچنین مقامات کنگره این کشور گزارش داد که بعد از دو ماه تحقیق و آنالیز نیروی دریایی ارتش آمریکا تصمیم گرفته است که فرمانده ناو هواپیمابر تئودور روزولت دیگر به پست خود باز نگردد و وی را فاقد توانایی لازم برای این پست تشخیص داده است.

سی ان ان به نقل از این منابع اضافه کرد: تحقیقات پنتاگون درباره شیوع ویروس کرونا در این ناو نشان داده است که کاپیتان برت کروزیر تصمیمات بسیار ضعیفی در این زمینه اتخاذ نموده است و دیگر به هیچ عنوان به کار خود بازنخواهد نگشت و در ناوهای دیگر نیز به خدمت گرفته نخواهد شد.

سی ان ان به نقل از این منابع اضافه نموده است که پنتاگون همچنین تصمیم گرفته است ژنرال استوارت بیکرفرمانده این ناو گروه تهاجمی را به خاطر تصمیمات ضعیف در برابر این بحران مقصر قلمداد کند و فرایند ارتقای درجه وی را نیز متوقف کند.

مایکل گیلدای رئیس عملیاتهای نیروی دریایی آمریکا روز آدینه به خبرنگاران گفته، کاپیتان کروزیر که در ماه آوریل اخراج شده مقصر شناخته شده و مدیریت سوال برانگیزی در روبرو با شیوع ویروس کرونا در ناو روزولت داشته است.

وی اضافه کرد: کروزیر دیگر به عنوان فرمانده ناو تئودور روزولت و هر ناو دیگری منصوب نخواهد شد و استعفا خواهد نمود.

شیوع ویروس کرونا در میان خدمه و نظامیان ناو هواپیما بر روزولت و ابتلای بیش از هزار نفر در این کشتی و انتشار اطلاعات مربوط به آن باعث بروز جنجالهایی در نیروی دریایی آمریکا شده بود.

برت کروزیر طی نامه ای به مقامات آمریکا درباره شرایط حاد شیوع ویروس کرونا در این ناو هشدار داده و از آنها خواسته بود که اقدام سریعی در این باره انجام دهند. درز این نامه به رسانه ها در اواخر ماه مارس (اوایل فروردین) منجر به اخراج این فرمانده شد که وی نیز به ویروس کرونا مبتلا شده بود.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 270

به "فرمانده ناو آمریکایی به دلیل هشدار درباره کرونا اخراج و تنزل رتبه داده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده ناو آمریکایی به دلیل هشدار درباره کرونا اخراج و تنزل رتبه داده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید