لبنان، ادیب نسخه اولیه ساختار دولت را آماده کرد، احتمال تشکیل کابینه تا هفته آینده

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، منابع لبنانی گزارش دادند که اگر احزاب سیاسی به حمایت از ادیب ادامه دهند احتمالاً دولت جدید این کشور ابتدای هفته آینده تشکیل می شود.

لبنان، ادیب نسخه اولیه ساختار دولت را آماده کرد، احتمال تشکیل کابینه تا هفته آینده

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه الاخبار٬ فرایند تشکیل دولت لبنان در سرانجام هفته گذشته بسیار آرام بوده و تحول چشمگیری رخ نداد. لبنانی ها منتظر اتفاقات مهم در هفته جاری و آغاز رایزنی های جدی در خصوص ساختار دولت جدید هستند.

مصطفی ادیب مامور به تشکیل کابینه در لبنان در خلال روزهای گذشته نظر اولیه خود را در خصوص شکل و ساختار دولت بیان کرده و تماس ها و دیدارهایی نیز با احزاب مختلف داشت. البته موضوع پست های حاکمیتی و نیز مسئله چگونگی تعامل با پست های مربوط به مولفه مسیحی هنوز قطعی نشده است.

البته در میان تلاش های ادیب برای تشکیل یک دولت کوچک متشکل از متخصصان٬ ساختار دولت و کوچک یا بزرگ بودن آن مشخص نشده است، اما برخی مطمئن هستند که فرایند تشکیل دولت طولانی نخواهد بود. عده ای درباره فرایند تشکیل کابینه در لبنان بسیار خوشبین بوده و معتقدند که اگر نیروهای سیاسی از ادیب حمایت کرده و در برابر تلاش هایش مانع تراشی نکنند ابتدای هفته آینده دولت تشکیل می شود.

منابع سیاسی ارشد نیز اعلام کردند که سعد حریری رئیس جریان المستقبل از ادیب خواسته تا برای جلب حمایت فرانسه و به دنبال آن غرب٬ به زمان دوهفته ای که امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه برای تشکیل دولت در لبنان مشخص کرده متعهد باشد.

به همین دلیل منابع گزارش دادند که مصطفی ادیب روز چهارشنبه برای ارائه نسخه اولیه ساختار دولت به کاخ ریاست جمهوری می رود تا آن را تحویل میشل عون رئیس جمهور بدهد.

از سوی دیگر ریاض سلامه رئیس بانک مرکزی لبنان در زمینه بحران مالی و اوضاع بانک های این کشور گفت که هیچ بانکی در لبنان ورشکست نخواهد شد و ما تصمیم گرفته ایم تا هربانکی که نتوانست نقدینگی لازم را فراهم کند با حفظ تمامی حقوق به مالکیت بانک مرکزی در بیاید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 416

به "لبنان، ادیب نسخه اولیه ساختار دولت را آماده کرد، احتمال تشکیل کابینه تا هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان، ادیب نسخه اولیه ساختار دولت را آماده کرد، احتمال تشکیل کابینه تا هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید