میزان ابتلا به کرونا بسیار بیشتر از آمار رسمی است ، درخواست برای اعلام جداگانه آمار کرونا در تهران

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، رئیس شورای شهر تهران در خصوص ایجاد موج جدید بیماری کرونا با رفع محدودیت ها هشدار داد.

میزان ابتلا به کرونا بسیار بیشتر از آمار رسمی است ، درخواست برای اعلام جداگانه آمار کرونا در تهران

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در ابتدای جلسه علنی امروز یکشنبه 31 فروردین ماه شورای شهر تهران با بیان این که دو ماه از اعلام ورود پاندمی کرونا به کشور می گذرد و همه بخش ها تحت تاثیر قرار گرفته اند، گفت: مدیریت شهری تهران نیز از این موضوع بی تاثیر نبوده و به شدت دچار بحران کمبود نقدینگی شده است.

وی با بیان این که بر اساس بودجه سال 1399 برای اداره شهر تهران ماهانه 3000 میلیارد تومان منابع لازم داریم، اظهار کرد: تنها برای هزینه های جاری و ضروری شهر باید ماهانه 2000 میلیارد تومان داشته باشیم و این به معنای کسری بودجه 50 درصدی نقد شهرداری برای نگه داشت ضروری شهر خواهد بود.

رییس شورای شهر تهران با بیان این که طی سه سال گذشته هزینه های جاری نگه داشت شهر افزایش قابل توجهی پیدا نکرده، اما با وجود تورم بیش از 100 درصدی حتی هزینه ها کاهش یافته است، اظهار کرد: دیگر امکان کاهش جدی در هزینه های جاری نگه داشت شهر وجود ندارد و باید در مورد بار مالی ایجاد شده برای مدیریت شهری در ستاد ملی کرونا تصمیماتی اتخاذ شود.

هاشمی با بیان این که بسیاری از تصمیمات ستاد ملی کرونا، بار مالی برای شهرداری ایجاد کرده است، ادامه داد: تداوم فعالیت سیستم حمل ونقل عمومی و فعالیت ادارات و غیره وابسته به شهرداری با دو سوم کارکنان و تمدید فرصت پرداخت عوارض و منابع توسط شهروندان توازن منابع و هزینه های مدیریت شهری را بهم می زند و در این شرایط برخی از انتظارات به حق شهروندان از مدیریت شهری از جمله کاهش ازدحام در حمل ونقل مستلزم انجام سرمایه گذاری های ضروری است که در این شرایط خاص دولت می بایست با تامین مالی به تعهدات خود عمل کند.

رییس شورای شهر تهران با بیان این که اعضای شورای شهر نگران عادی شدن شرایط کرونا بر اساس آمار رسمی ارائه شده از سوی وزارت بهداشت هستند، گفت: متاسفانه این نگرانی با پاسخ نه چندان مهربانانه سخنگوی وزارت بهداشت روبرو شد که انشاالله جبران کنند.

هاشمی ادامه داد: همانگونه که برآوردهای مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و نظرات متخصصان نشان می دهد آمار ابتلا به کرونا در کشور بسیار بیشتر از عدد اعلام شده رسمی است که این تفاوت ها دلایل گوناگونی از جمله تأخیر در اعلام ورود کرونا به کشور و عدم محاسبه قربانیان قبل از آن، عدم وجود امکان تست کافی در کشور و عنوان کردن نام سایر بیماری ها نظیر اختلال تنفسی و شبه کرونا به عنوان کرونا بوده است که این اختلاف به صورت کلی مورد تایید وزارت بهداشت نیز واقع شده است، اما ما از مسئولان مربوطه انتظار داریم که با عدم شتابزدگی در رفع محدودیت های ایجاد شده، دستاورد رعایت دو ماه گذشته شهروندان را با خطر روبرو نکنند و موجب ایجاد موج جدید بیماری کرونا را فراهم نکنند.

رییس شورای شهر تهران ادامه داد: از مسئولین تقاضا می شود که آمار استان یا شهر تهران را به صورت جداگانه اعلام کنند، چرا که تهران به عنوان پایتخت کشور مبداء و مقصد بسیاری از سفرها است و این رفت وآمدها می تواند موجب انتشار دوباره ویروس کرونا شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 147

به "میزان ابتلا به کرونا بسیار بیشتر از آمار رسمی است ، درخواست برای اعلام جداگانه آمار کرونا در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان ابتلا به کرونا بسیار بیشتر از آمار رسمی است ، درخواست برای اعلام جداگانه آمار کرونا در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید