ورود کشتی به بندر امام(ره) با خدمه مبتلا به کرونای برزیلی صحت ندارد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، تهران (پانا) - مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی گفت ورود کشتی به بندر امام خمینی(ره) با خدمه مبتلا به کرونای برزیلی صحت ندارد.

ورود کشتی به بندر امام(ره) با خدمه مبتلا به کرونای برزیلی صحت ندارد

با تور برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، چنگیز جوادپور با تکذیب خبر ورود کرونای برزیلی به وسیله کشتی پانامایی در بندر امام خمینی(ره) توضیح داد: یک فروند کشتی پانامایی از مبدا آلمان با بار جو همراه با 25 خدمه هندی وارد لنگرگاه بندر امام خمینی(ره)شده است؛ طبق روال معمول همکاران در وزارت بهداشت، قبل از ورود کشتی به بندر از خدمه این کشتی تست کرونا گرفته اند و تست چهار خدمه مثبت شده است.

مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: در حال حاضر کشتی یاد شده در لنگرگاه در خورموسی متوقف شده و اجازه پهلوگیری به آن داده نشده است.

جوادپور با بیان اینکه نمونه تست این خدمه برای شناسایی نوع ویروس کرونا به مراکز مربوطه ارسال شده است، گفت: تا به این لحظه نوع برزیلی ویروس کرونای این چهار خدمه تایید نشده است؛ احتمالا تا پس فردا نوع ویروس کرونای خدمه کشتی پاناما معین می گردد، از اینرو تا اعلام نتیجه کشتی اجازه پهلوگیری ندارد.

وی تاکید نمود: این موضوع آنقدر برای سازمان بنادر حائز اهمیت است که تمام جوانب احتمالی را در نظر گرفته و تا انتها زمان قرنطینه اجازه ورود این کشتی به بندر را نمی دهد.

مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد:باید نحوه و مدل قرنطینه این کشتی متناسب با نوع ویروس کرونای خدمه آن معین و معین گردد؛ بدین جهت تمام خدمه قرنطینه می شوند و پس از معین تکلیف آنها کشتی حامل بار جو پهلو داده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 825

به "ورود کشتی به بندر امام(ره) با خدمه مبتلا به کرونای برزیلی صحت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود کشتی به بندر امام(ره) با خدمه مبتلا به کرونای برزیلی صحت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید