وقتی کرونا به داد مصرف گاز می رسد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، خبرنگاران/کرمانشاه به گفته مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه، محدودیت های کرونایی می تواند مصرف گاز را حدود هفت تا هشت درصد کاهش دهد.

وقتی کرونا به داد مصرف گاز می رسد

سیروس شهبازی در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به محدودیت فعالیتی که به دلیل شرایط کرونا برای مراکز تجاری، اصناف و... ایجاد شده، ادامه داد: در بعضی دستگاه ها نیز حضور شیفیتی نیروها را داریم و همچنین مدارس و مراکز دانشگاهی نیز فعالیتی ندارند و میزان مصرف همه این مشترکین کاهش خواهد داشت.

وی اظهار کرد: سهم بخش تجاری و اداری که مجموع این مشترکین را شامل می گردد، از مصرف گاز استان حدود 10 درصد است که می توان امیدوار بود با تعطیلی واحدهای صنفی، بخشی از دستگاه ها و خصوصا مدارس شاهد کاهش حدود هفت تا هشت درصدی مصرف گاز باشیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با بیان اینکه در خانه ماندن مردم تاثیر چندانی روی افزایش گاز در بخش خانگی ندارد، یادآور شد: افرادی که سر کار می فرایند معمولا در طی روز وسایل گرمایشی را خاموش نمی نمایند، پس میزان مصرف در صورتی که در منزل بمانند تغییر محسوسی نخواهد داشت.

شهبازی با بیان اینکه مصرف گاز در کرمانشاه در روز اول آذر که بارندگی و سرد شدن هوا را داشتیم حدود 11.5 میلیون مترمکعب بود، گفت: سال گذشته در روزهای سرد مصرف 13 میلیون مترمکعبی را داشتیم که این تفاوت بیانگر کاهش مصرف است.

وی تاکید نمود: این کاهش مصرف در حالی اتفاق افتاده که سال جاری تعداد مشترکین ما نسبت به سال گذشته بین 24 تا 25 هزار مورد اضافه شده و باید به همین میزان افزایش مصرف هم می داشتیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه ادامه داد: البته این کاهش مصرف به معنای آن نیست که مردم صرفه جویی را کنار بگذارند، چون هنوز روزهای زیادی تا انتها فصل سرما باقی مانده و احتمال اینکه روزهای سردتری هم داشته باشیم وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 535

به "وقتی کرونا به داد مصرف گاز می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی کرونا به داد مصرف گاز می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید