ویروس کووید 19 می تواند سبب نابینایی گردد؟

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به عوارض ناشی از ابتلا به ویروس کرونا بر سلامت چشم گفت: افراد باید به شدت از درمان های خودسرانه در این زمینه پرهیز نمایند.

ویروس کووید 19 می تواند سبب نابینایی گردد؟

دکتر فرزاد پاکدل، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و متخصص بیماری های چشم درباره تاثیر ویروس کرونا بر سلامت چشم گفت: ویروس کووید 19 ارگان ها و بخش های مختلف بدن تاثیر می گذارند و می تواند عوارض جبران پذیر را جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

وی اضافه کرد: عوارض چشمی ناشی از ابتلا به ویروس کووید 19 به دو صورت اولیه و ثانویه تقسیم بندی می گردد که تأثیر اولیه ویروس بر چشم هنگام ورود ویروس به وسیله چشم و درگیری ثانویه زمانی است که کرونا وارد بدن شده و بافت و عروق چشم را تحت تأثیر قرار می دهد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه افراد مبتلا به کرونا یک درصد دچار عوارض و درگیری چشمی می شوند، گفت: در بیشتر موارد چشم این افراد مبتلا به کرونا قرمز شده و با درد همراه می گردد.

دکتر پاکدل با بیان اینکه از عوارض نادر ویروس کووید 19 بر سلامت چشم بسته شدن عروق چشم است، گفت: این عارضه جبران ناپذیر است و می تواند بینایی فرد را تحت تاثیر قرار دهند و به صورت دائمی فرد با کاهش بینایی همراه گردد و مواردی از این عوارض در شرق آسیا به سازمان جهانی بهداشت گزارش شده است همچنین مواردی در نیویورک مربوط به بسته شدن عروق مغز و چشم نیز گزارش شده بنابراین کرونا می تواند سبب انسداد عروق بدن گردد و عروق چشم در این زمینه مستثنی نیست.

وی درباره راهکارهای درمانی عوارض ناشی از کووید 19 بر سلامت چشم گفت: افراد باید به شدت از درمان های خودسرانه در این زمینه پرهیز نمایند چرا که این موضوع می تواند سبب بروز مسائل بیشتر و مضاعف شدن معضلات ناشی از کرونا گردد.

این متخصص چشم گفت درمان کووید 19 و عوارض ناشی از آن حتما باید با مشورت پزشک متخصص انجام گیرد و راهکارهای درمانی مورد مطالعات بالینی قرار گرفته باشند در غیر این صورت به هیچ عنوان جهت انجام درمان، راهکارهایی نیازموده توصیه نمی گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 474

به "ویروس کووید 19 می تواند سبب نابینایی گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کووید 19 می تواند سبب نابینایی گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید