چرا کووید 19 در بعضی مبتلایان بدون علامت است؟

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، مطالعات اخیر نشان می دهد افرادی که پس از ابتلا به کووید 19 علایم شدیدی ندارند، در مقایسه با افرادی که عوارض شدیدی نشان می دهند، ایمنی بسیار کمتری در مقابل ویروس کرونا دارند.

چرا کووید 19 در بعضی مبتلایان بدون علامت است؟

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، بیشتر مبتلایان علایم متوسطی نشان می دهند و بعضی نیز هیچ علایمی ندارند.

محققان چینی دو گروه از بیماران را مورد آنالیز قرار دادند. این دو گروه شامل 37 بیمار با علایمی مانند تب، سرفه و مسائل تنفسی و 37 بیمار بدون هیچ علامت اولیه و ثانویه بودند.

محققان نمونه خون این دو گروه را که هر دو در دوران نقاهت به سر می بردند، مقایسه کردند و دریافتند 62.2 درصد از بیماران بدون علامت، حاوی آنتی بادی های کوتاه مدت هستند، در حالیکه این آمار در بیمارانی که علایم داشتند، 78.4 درصد است.

پس از گذشت هشت هفته از دوران نقاهت، میزان آنتی بادی های 81.1 درصد از بیماران بدون علامت از بین رفت، در حالیکه این آمار در بیمارانی که علامت داشتند حدود 62.2 درصد بود.

در ادامه مشاهده شد که در بیماران بدون علامت در مقلایسه با افرادی که علایم داشتند، سطح 18 پروتئین ضد التهابی کمتر است و به همین دلیل پاسخ ایمنی ضعیف تری دارند.

نتایج این مطالعه اهمیت فوق العاده ای در زمینه آنالیز مداخلات بهداشت عمومی مانند فاصله گذاری اجتماعی و جداسازی گروه های پرخطر و کم خطر دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 268

به "چرا کووید 19 در بعضی مبتلایان بدون علامت است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا کووید 19 در بعضی مبتلایان بدون علامت است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید