چگونه در واتس اپ عکس و فیلم یک بار مشاهده ارسال کنیم ، آیا می توان اسکرین شات گرفت؟

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، در چند سال گذشته، واتس اپ ویژگی های حفظ حریم خصوصی زیادی را اضافه کرده است. یکی از جدیدترین ها یک بار مشاهده است؛ تنظیمی که باعث می شود هر عکس یا ویدیویی که ارسال می کنید فقط یک بار باز شود.

چگونه در واتس اپ عکس و فیلم یک بار مشاهده ارسال کنیم ، آیا می توان اسکرین شات گرفت؟

به گزارش بیزنس اینسایدر، در اینجا نحوه عملکرد یک بار مشاهده یا همان View Once و نحوه فعال کردن آن را می توانید، ملاحظه فرمایید.

همانطور که از نام آن پیداست، عکس ها و ویدیوهایی که به عنوان View Once علامت گذاری کرده اید، فقط یک بار قابل مشاهده هستند. بعد از اینکه هر کسی که عکس یا ویدیو را برایش ارسال کردید آن را باز کرد، از چت محو می شود. همچنین اگر دو هفته بگذرد، بدون آنکه گیرنده آن را باز کند نیز ناپدید می شود.

برای ارسال یک عکس یا ویدیو یک بار مشاهده:

1. واتس اپ را باز کنید و وارد یک مکالمه یا چت گروهی شوید.

2. برای آپلود عکس یا ویدیو، روی نماد علامت مثبت، نماد گیره کاغذ یا نماد دوربین در پایین صفحه ضربه بزنید.

3. هنگامی که عکس یا ویدیوی خود را انتخاب کردید و به صفحه ای رسیدید که می توانید آن را ویرایش کنید و زیرنویس اضافه کنید، روی نمادی که شبیه یک دایره است و عدد یک در آن وجود دارد، ضربه بزنید. باید کاملا آبی شود.

4. عکس یا فیلم را ارسال کنید.

در خود مکالمه، پیام شما فقط به صورت کلمه عکس یا ویدئو با نماد View Once در کنار آن ظاهر می شود. اما دیگران می توانند روی پیام ضربه بزنند و چیزی را که ارسال کرده اید ببینند.

اگر شخصی از عکس View Once شما اسکرین شات بگیرد چه اتفاقی می افتد؟

زمانی که View One برای اولین بار منتشر شد، یک نقص امنیتی بسیار بزرگ داشت: اگرچه مردم فقط یک بار می توانستند عکس های شما را باز کنند، اما همچنان می توانستند از صفحه نمایش عکس بگیرند، به این معنی که عکس ها هرگز واقعاً ناپدید نمی شوند و بر خلاف اسنپ چت، وقتی کسی از عکس های شما اسکرین شات می گیرد، اعلان دریافت نمی کنید.

برای بیشتر کاربران، این هنوز هم وجود دارد. اما واتس اپ آزمایش نسخه جدیدی از View Once را آغاز کرده است که افراد را از گرفتن اسکرین شات منع می کند.

وقتی مسدود کردن اسکرین شات فعال است، هرکسی که اسکرین شات بگیرد فقط یک صفحه خالی گرفته است. همچنین پیامی می بینند که می گوید اسکرین شات آنها به دلیل حریم خصوصی اضافه شده مسدود شده است.

واتس اپ همچنان در حال آزمایش مسدود کردن اسکرین شات است و تاریخ انتشار تایید شده ای برای آن وجود ندارد. اما با گذشت زمان، کاربران بیشتری به تدریج در این ویژگی ثبت نام می کنند. تا آن زمان، مراقب باشید که عکس ها یا ویدیوهای View Once را برای چه کسانی ارسال می کنید.

منبع: انتخاب
انتشار: 30 آذر 1401 بروزرسانی: 30 آذر 1401 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 1374

به "چگونه در واتس اپ عکس و فیلم یک بار مشاهده ارسال کنیم ، آیا می توان اسکرین شات گرفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه در واتس اپ عکس و فیلم یک بار مشاهده ارسال کنیم ، آیا می توان اسکرین شات گرفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید