کتابی که تمدن غرب و عرب را به چالش می کشد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، کتاب دنیای بی سامان اثر امین معطوف با ترجمه عبدالحسین نیک در نشر نی منتشر شد

کتابی که تمدن غرب و عرب را به چالش می کشد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، کتاب دنیای بی سامان؛ زمانی که تمدن هایمان فرسوده می شوند اثر امین معطوف با ترجمه عبدالحسین نیک گهر در نشر نی منتشر شد این کتاب از تمدن هایی می گوید که در روزگار کنونی ما فرسوده شده اند فرسودگی این تمدن هاست که دنیا را به سمت دنیایی بی سامان سوق می دهد.

این اثر از تمدن های غرب و عرب می گوید تمدن هایی که امین معطوف، نویسنده کتاب به این تمدن ها تعلق دارد. نسخه الکترونیک کتاب هم در نشرنی منتشر شده است و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

در معرفی کتاب نشر نی آمده است:

در نخستین دهه قرن بیست و یکم، دنیا نشانه های متعددی از بی سامانی ارائه می دهد: بی سامانی فکری که از ویژگی هایش تأکید عنان گسیخته هویّتی است که راه را به روی هرگونه همزیستی مسالمت آمیز و گفت وگوی واقعی می بندد؛ بی سامانی مالی و مالی که دنیا را به ورطه آشوبی با پیامد های پیش بینی ناپذیر کشانده است و خود نشانه ای است از اختلال در نظام ارزش های ما؛ بی سامانی در محیط زیست که نتیجه چندین دهه رفتار غیرمسئولانه است… آیا انسان ها به آستانه ناتوانی اخلاقی شان رسیده اند؟

در این جستار غنی از اندیشه های بکر، مؤلف سعی می کند بفهمد چگونه به این مرحله بحرانی رسیده ایم و چگونه می توانیم از آن خارج بشویم. برای نویسنده دنیای بی سامان، بی سامانی دنیا نه از ناحیه جنگ تمدن ها بلکه از فرسودگی هم زمان همه تمدن هاست؛ به ویژه دو مجموعه فرهنگی دنیای غرب و دنیای عرب که امین معلوف به هر دوی آن ها تعلق دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 652

به "کتابی که تمدن غرب و عرب را به چالش می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتابی که تمدن غرب و عرب را به چالش می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید