آسیا و اقیانوسیه به دنبال بهره گیری از فنوری نانو برای بسته بندی موادغذایی هستند

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، منطقه آسیا و اقیانوسیه (APAC) به منظور جلوگیری از هدررفت موادغذایی قصد دارند بیش از بقیه به دنبال استفاده از فناوری نانو در بخش بسته بندی موادغذایی هستند.

آسیا و اقیانوسیه به دنبال بهره گیری از فنوری نانو برای بسته بندی موادغذایی هستند

به گزارش گروه فناوری پایگاه خبری شیرگاه نیوز، گلوبال دیتا (GlobalData) یکی از شرکت های پیشرو در زمینه داده ها و تجزیه وتحلیل است. این شرکت در گزارشی اعلام نموده که منطقه آسیا و اقیانوسیه برای مقابله با هدررفت مواد غذایی و کاهش زباله های غذایی از فناوری نانو استفاده می نماید. فناوری نانو می تواند ماندگاری مواد غذایی را افزایش دهد.

در منطقه آسیا و اقیانوسیه (APAC) اقتصاد های عظیمی نظیر چین، ژاپن و کره جنوبی در حدود 25 درصد از زباله های غذایی دنیا را ایجاد می نمایند در حالی که دیگر مناطق جنوب و جنوب شرق آسیا روی هم، 22 درصد سهم در فراوری زباله های غذایی دارند.

گلوبال دیتا می افزاید: با توجه به این حجم بالای هدررفت مواد غذایی، شرکت های فراورینماینده و بسته بندی نماینده مواد غذایی در این منطقه به دنبال استفاده از فناوری نانو برای افزایش ماندگاری مواد غذایی هستند تا این تلفات و ضایعات را کاهش دهند.

براساس اهداف توسعه پایدار، کشور ها باید سرانه فراوری زباله خود را کاهش داده و این کار تا سال 2030 در سطح خرده فروشی و مصرف نمایندگان انجام گردد. همچنین باید تلفات مواد غذایی در طول زنجیره فراوری و عرضه کاهش یابد. منطقه APAC عظیم ترین مصرف نماینده مواد غذایی بسته بندی شده با حجم 372.03 بیلیون کیلوگرم در سال 2019 بوده است.

به حداقل رساندن تلفات و ضایعات مواد غذایی و استفاده مالی از منابع، مهم ترین چالش در راستا توسعه است که وظیفه شرکت های فراوری و بسته بندی نماینده مواد غذایی است که این چالش را برطرف نمایند. استفاده از فناوری نانو در بخش بسته بندی به عنوان سدی محافظ در برابر عوامل محیطی بوده و منجر به افزایش ماندگاری مواد غذایی می گردد.

بسته بندی با فناوری نانو به شرکت ها در کاهش نفوذ پذیری در برابر اکسیژن و بخار آب یاری می نماید و در نتیجه عمر مفید مواد غذایی را افزایش می دهد. بسته بندی هوشمند به ردیابی دیگر ویژگی های کلیدی نظیر یکپارچگی بسته بندی، درجه حرارت و تاریخ انقضا در هنگام حمل ونقل یاری می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 170

به "آسیا و اقیانوسیه به دنبال بهره گیری از فنوری نانو برای بسته بندی موادغذایی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیا و اقیانوسیه به دنبال بهره گیری از فنوری نانو برای بسته بندی موادغذایی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید