اتحادیه اروپا ناراضی از اقدامات توئیتر برای مقابله با اخبار جعلی (تور اروپا ارزان)

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، به همین دلیل از توئیتر خواسته شد اقدامات بیشتری در این زمینه انجام گردد.

اتحادیه اروپا ناراضی از اقدامات توئیتر برای مقابله با اخبار جعلی (تور اروپا ارزان)

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

شرکت های مذکور گزارشی درباره شرایط پیروی خود از قوانین اتحادیه اروپا در خصوص اخبار جعلی طی 6 ماه گذشته ارائه کردند. این گزارش ها شامل داده هایی درباره آن بود که چه مقدار از عایدی تبلیغات شرکت ها از مروجان اخبار جعلی، تعداد یا ارزش تبلیغات سیاسی پذیرفته شده یا رد شده در پلتفرم ها و بعلاوه نمونه هایی از شناسایی دستکاری در پلتفرم ها بوده است.

کمیسیون اتحادیه اروپا سال گذشته با مرتبط کردن قانون اخبار جعلی با قوانین نو محتوای آنلاین(قانون سرویس های دیجیتال) آن را قدرتمندتر کرد. قانون سرویس های دیجیتال به رگولاتورها اجازه می دهد در صورت تخلف شرکت ها، جریمه ای تا سقف 6 درصد عایدی جهانی شان برای آنها وضع نمایند.

هماهنگ نماینده های مستقل خدمات دیجیتال این قانون را اجرا می نمایند و در خصوص مجازات ها تصمیم می گیرند. ورا یوروا نائب رییس کمیسیون اتحادیه اروپا در خصوص ارزش ها و شفافیت از توئیتر انتقاد کرد.

او در بیانیه ای گفت: من از اینکه می بینم گزارش اقدامات توئیتر عقب تر از بقیه است، ناامید شده ام و انتظار دارم این پلتفرم به طور جدی تری به محدودیت های مربوط به قانون متعهد گردد.

به گفته مقامات گزارش توئیتر فاقد داده های مورد نظر بود و هیچ اطلاعاتی درباره تعهدات به توانمندسازی راست آزمایان در آن وجود نداشت.

قرار است گزارش بعدی شرکت در ماه جولای منتشر گردد. امضا نمایندگان قانون مذکور در اتحادیه اروپا یک مرکز شفافیت تاسیس نموده اند که به شهروندان، محققان وNGOها اجازه می دهد به طور آنلاین به اطلاعاتی درباره کوشش های آنها برای مقابله با اخبار جعلی دسترسی یابند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 بهمن 1401 بروزرسانی: 21 بهمن 1401 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 1404

به "اتحادیه اروپا ناراضی از اقدامات توئیتر برای مقابله با اخبار جعلی (تور اروپا ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا ناراضی از اقدامات توئیتر برای مقابله با اخبار جعلی (تور اروپا ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید