اخبار سیاسی

حدود دخالت حکومت ها در امور مردم

یکی از کاندیداهای محترم ریاست جمهوری پرسش بسیار مهمی را در برابر داوطلبان ریاست جمهوری قرار داده اند. این پرسش درباره حدود دخالت حکومت ها در امور مردم است.

29 تیر 1400

ریابکوف: سفیر روسیه به زودی به واشنگتن باز خواهد گشت

معاون وزیر امور خارجه روسیه در سرانجام نشست سران در ژنو، با اشاره به توافق پوتین و بایدن در مورد بازگشت سفرای دو کشور، خاطرنشان کرد که سفیر روسیه در آمریکا در ماه جاری به واشنگتن باز خواهد گشت.

18 تیر 1400

سفرای کنیا و نیجریه رونوشت استوارنامه خود را تقدیم ظریف کردند

وزیر امور خارجه امروز رونوشت استوارنامه های سفرای جدید کنیا و نیجریه و همچنین اعتبارنامه نماینده جدید سازمان جهانی بهداشت در تهران را تحویل گرفت.

14 تیر 1400

زمان ثبت نام آزمون زبان وزارت بهداشت به تعویق افتاد

طبق اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور ثبت نام آزمون زبان انگلیسی MHLE به زمان دیگری موکول شد.

11 تیر 1400

واردات واکسن توسط بخش خصوصی نهایی شد

رییس اتحادیه واردکنندگان دارو از نهایی شدن خرید و واردات واکسن کرونا از سوی بخش خصوصی اطلاع داد.

7 تیر 1400

پیامدهای احتمالی ایجاد پایگاه نظامی آمریکا در آسیای مرکزی

مطرح شدن موضوع احتمال استقرار نظامیان آمریکا در کشوهای آسیای مرکزی که به طور معین از قزاقستان، تاجیکستان و ازبکستان نام برده می گردد، مهمترین اتفاق مربوط به این منطقه طی ماه های اخیر است.

6 تیر 1400

لندن: روسیه تهدید متخاصم شماره یک علیه انگلیس است

وزیر دفاع انگلیس ضمن طرح اتهاماتی علیه فعالیت های دریایی روسیه، این کشور را تهدید متخاصم شماره یک علیه کشور خود توصیف کرد.

4 تیر 1400

42 طرح میراث فرهنگی خراسان جنوبی به بهره برداری رسید

42 طرح حوزه میراث فرهنگی استان خراسان جنوبی شامل بازسازی، احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی روز پنجشنبه با ارتباط تصویری رییس جمهوری در باغ اکبریه بیرجند به طور همزمان افتتاح شد.

4 تیر 1400

عراقچی:چین و روسیه تقریبا در همه موارد با ما همراهند، تحریم های کاتسا هم باید لغو گردد، در کارگروه سوم جدول زمانی اقدامات دو طرف آنالیز می گردد

رئیس هیأت مذاکره کننده ایرانی در وین تأکید کرد که تمام تحریم هایی که بعد از اجرایی شدن برجام وضع شده اند؛ چه آنها که در دوره اوباما و چه آنها که در دوره ترامپ وضع شده اند، باید لغو شوند.

3 تیر 1400

سفارت آمریکا در روسیه کارکنان کنسولی خود را تا 75 درصد کاهش می دهد

سفارت آمریکا در مسکو خاطرنشان کرد، در نتیجه محدودیت های اعمال شده از طرف روسیه، مجبور شده است تا کارمندان کنسولی خود را تا 75 درصد کاهش دهد و از اتباع آمریکایی خواست، قبل از تمام ویزا خود روسیه را ترک نمایند.

2 تیر 1400

پروژه ای شکست خورده به نام خصوصی سازی

خصوصی سازی در ایران پروژه ای شکست خورده است؛ زیرا در صندلی یک سیاست، نه فلسفه و هدف آن به درستی از سوی سیاستگذاران و افکار عمومی درک شد و نه اعتقادی به این فلسفه وجود داشت. مردم و سیاستمداران، تنها و تنها تحقق هدف این سیاست را می خواستند و می خواهند (پول...

25 خرداد 1400

وزیر راه: ترانزیت ریلی نسبت به سال 98 رشد 30 درصدی داشت ، سازمان برنامه: 98 بدترین سال ترانزیتی بود!

وقتی در خصوص یکی از مهمترین مد های حمل و نقل بین المللی آن هم در کشوری همچون ایران صحبت می کنیم، اعلام افزایش 30 درصدی برای جابجایی بار 600 هزار تنی در سال بیشتر شبیه به شوخی است. ضمن اینکه ترانزیت ریلی در سال 99 نسبت به 98، 30 درصد افزایش داشته، اما نسبت به 97،...

24 خرداد 1400

برای برطرف مشکل مسکن فرهنگیان مصمم هستیم

استاندار کرمان در ملاقات با وزیر آموزش و پرورش در تهران گفت : با جدیت پیگیر برطرف مشکل مسکن ملی فرهنگیان در استان هستیم و امیدواریم تا ابتدای تابستان سال جاری عملیات ساخت مسکن ملی فرهنگیان در استان شروع گردد.

21 خرداد 1400

چگونگی برگزاری امتحانات حضوری پایه های نهم و دوازدهم دانش آموزان

تهران (پانا) - مشاور و دستیار اجرایی وزیر آموزش و پرورش در حوزه سنجش و ارزشیابی به تشریح چگونگی برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان به صورت حضوری و آخرین تدابیر وزارت آموزش و پرورش این باره پرداخت.

13 خرداد 1400

وزرای خارجه آمریکا و روسیه 30 اردیبهشت ملاقات می نمایند

به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری فرانسه امروز چهارشنبه اعلام نمود که سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه و آنتونی بلینکن همتای آمریکایی وی در مورد ملاقات هفته آینده با یکدیگر توافق کردند.

9 خرداد 1400

سران قوا برای تقویت بازار سرمایه تصمیم گیری کردند، جبران ضرر خریداران سهام های دولتی

تقویت مالی صندوق تثبیت بازار سرمایه برای حمایت از سرمایه های خرد و رونق بازار سرمایه و برطرف ممنوعیت اعطای تسهیلات بانکی برای خرید سهام توسط شرکت های سرمایه گذاری و کارگزاری ها از جمله پیشنهاد هایی بود که برای تقویت بازار سرمایه مورد تصویب شورایعالی...

9 خرداد 1400

روسیه: سومین گروه کارشناسی در وین برای نخستین بار تشکیل جلسه داد

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی ضمن اعلام این که گفت وگوهای برجامی در وین ادامه دارد، اضافه کرد جلسه کارگروه سوم درباره ترتیبات عملی امروز برای اولین بار تشکیل شد.

8 خرداد 1400

خبرنگاران معاون استاندار: مسافرت در عید فطر به استان کرمانشاه ممنوع است

کرمانشاه- خبرنگاران- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با تاکید بر ممنوعیت مسافرت به استان در تعطیلات عید فطر گفت: غیر از ممنوعیت مسافرت به شهرهای با شرایط قرمز حتی تردد در شهرهای با شرایط زرد نیز مشمول جریمه خواهد شد.

6 خرداد 1400

زلنسکی دعوت برای دیدار با پوتین در مسکو را رد کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از کی یف پست، الکسی رزنیکوف معاون نخست وزیر اوکراین و معاون سرپرست هیات مذاکره کننده این کشور در گروه تماس سه جانبه برای حل مناقشه دونباس، پیشنهاد اخیر رئیس جمهور روسیه برای ملاقات با همتای اوکراینی خود در مسکو را رد کرد.

5 خرداد 1400

تبادل نظر درباره برجام در نشست 7 قدرت صنعتی دنیا

در این بیانیه به نقل از بورل آمده است: با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا نیز درباره شرایط این مذاکرات که سخت اما در حال پیش روی هستند، گفتگو کردم.

4 خرداد 1400
تعداد: (224)