ادامه بارندگی و وزش باد تا آخر هفته

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، کارشناس هواشناسی از ادامه بارندگی و وزش باد تا انتهای هفته در کشور اطلاع داد.

ادامه بارندگی و وزش باد تا آخر هفته

مرتضی ضرابی کارشناس هواشناسی گفت که امروز در بخش هایی از شمال غرب، استان های ساحلی خزر، شمال شرق، شرق و تا حدی جنوب شرق کشور، بخش هایی از دامنه های جنوبی البرز و مرکز کشور بارندگی پیش بینی می گردد.

وی اضافه نمود که رگبار، رعد و برق و در بعضی نقاط بارش تگرگ از پدیده های دیگر است که البته در ارتفاعات سردسیر کوهستانی شمال غرب و دامنه های البرز عمدتا بارش ها به شکل برف خواهد بود.

ضرابی بیان نمود که فردا، استان های ساحلی خزر، شمال شرق، جنوب شرق و شرق کشور نیز شاهد بارندگی خواهند بود.

وی افزود که امروز، در بخش هایی از دامنه های جنوبی البرز مثل زنجان، قزوین، تهران، سمنان، البرز و بخش هایی از مرکز کشور همانند استان های قم، مرکزی، اصفهان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد و کرمان وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می گردد.

این کارشناس هواشناسی تاکید نمود که در دامنه های جنوبی البرز و به وی ژه تهران به تدریج از اندازه، حجم و تراکم ابرها کاسته خواهد شد.

ضرابی گفت که انتظار داریم عصر امروز دریای خزر مواج گردد، ضمن این که از اواخر امشب تا روز آدینه در نوار شمالی کشور شاهد کاهش دمای 6 تا 10 درجه خواهیم بود که در استان های ساحلی خزر محسوس تر است که نشان می هد هوای سرد تا انتها هفته در استان های ساحلی کشور ماندگار خواهد بود.

وی گفت که تمرکز بارش های امروز عمدتا در دامنه های مرکز و جنوبی زاگرس مثل کهگیلویه و بویر احمد و به ویژه در منطقه ها جنوبی خواهد بود که می تواند منجر به بروز سیلاب و آب گرفتگی در این منطقه ها گردد.

منبع: کجارو / chn.ir
انتشار: 29 دی 1400 بروزرسانی: 29 دی 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 1125

به "ادامه بارندگی و وزش باد تا آخر هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه بارندگی و وزش باد تا آخر هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید