افتتاح گذرگاه ترنبه در حومه ادلب

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، استاندار ادلب از بازگشایی گذرگاه ترنبه با هدف خروج افرادی که مایل هستند از ظلم گروه های تروریستی رها شوند و به مناطق تحت کنترل ارتش سوریه بروند، اطلاع داد.

افتتاح گذرگاه ترنبه در حومه ادلب

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری سوریه(سانا)، گذرگاه ترنبه در منطقه سراقب در حومه شرقی ادلب با هدف خروج افرادی که مایل به خروج از مناطق تحت تسلط گروه های تروریستی به سوی مناطق تحت تسلط ارتش سوریه هستند، با هماهنگی ارتش و هلال احمر سوریه امروز افتتاح شد.

محمد نتوف استاندار ادلب گفت: کادر کامل پزشکی با کلینیک سیار وآمبولانس در گذرگاه آماده خدمات رسانی به افرادی که مایل به خروج از مناطق تحت کنترل گروه های تروریستی اند، هستند تا خدمات پزشکی لازم به آنها ارائه گردد.

وی اضافه کرد: هلال احمر سوریه تیم اضافی مستقر نموده است تا به افرادی که از گذرگاه به این سوی می آیند، خدمات رسانی گردد.

نتوف گفت: هماهنگی کاملی با دوستان روس که یاری شایانی به خروج افراد از مناطق تحت کنترل گروه های تروریستی می نمایند، وجود دارد تا تسهیلات لازم ارائه گردد تا آنها بتوانند به حماه منتقل و از آنجا به مناطق آزاد شده از لوث تروریست ها بروند.

محمد وتی از مسئولان هلال احمر سوریه هم خاطرنشان کرد که تیمی از هلال احمر سوریه به طور 24 ساعته در گذرگاه انسانی مستقر و آماده خدمات امدادی و پزشکی کامل به افراد مایل به خروج از این گذرگاه و انتقال آنها به مراکز اقامت موقت در حماه است.

ارتش سوریه اخیرا هم اعلام نموده بود که گذرگاه های میزناس و أبو الزندین را برای بازگشت سوری های محاصره شده در ادلب به مناطق تحت حاکمیت دولت این کشور باز نموده است، اما بسیاری از اهالی ادلب بدلیل ترس از اقدامات تروریست ها و گروه مسلح فعال در این منطقه، از ترک ادلب نگران هستند.

در این میان و علیرغم همکاری همه جانبه دولت سوریه برای خروج اهالی ادلب از این منطقه، نهادهای بین المللی از جمله سازمان ملل و کشورهای غربی از جمله آمریکا نیز هیچ اقدامی برای اعمال فشار بر تروریست ها جهت اجازه دادن به مردم برای خروج از ادلب، انجام نمی دهند.

تا به امروز تنها گروهی از اهالی ادلب و علیرغم خطرات فراوان پیروز شده اند از راه های صعب العبور این منطقه را ترک نمایند و خود را به مناطق تحت حاکمیت دولت قانونی سوریه برسانند.

اقدام دولت سوریه در بازگشائی این سه گذرگاه در پاسخ به درخواست های رسیده از اهالی ادلب برای نجات خود و خانواده هایشان در پی بحرانی شدن شرایط انسانی و معیشتی در آن منطقه بدلیل تحریم های آمریکا و اقدامات تروریست ها ، انجام شده است.

در این میان دولت سوریه همه مقدمات لازم از جمله مسائل امنیتی، حمل و نقل و بهداشتی برای تسهیل بازگشت اهالی ادلب فراهم نموده است، اما ترس از اقدامات احتمالی انتقام جویانه گروه های مسلح و تروریست ها، مانع از آن شده که بسیاری از اهالی ادلب ریسک نمایند و خانواده های خود را از این منطقه خارج سازند.

در چند سال گذشته که گروه های مسلح حمایت شده از سوی غرب و دولت ترکیه بر استان ادلب مسلط شده اند، این منطقه شاهد فاجعه انسانی گسترده ای است که بسیاری از مردم خانه های خود را از دست داده اند و ناگذیر شده اند در چادر و مناطق صحرائی به زندگی خود ادامه دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 747

به "افتتاح گذرگاه ترنبه در حومه ادلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح گذرگاه ترنبه در حومه ادلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید