جمالی نژاد: هوشمندسازی در عرصه مدیریت شهری یک ضرورت است

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: با توجه به مزایای هوشمندسازی در شهرها از جمله کاهش خطرپذیری، صرفه جویی در انرژی و هزینه ها، افزایش بهره وری، اطلاع رسانی گسترده، ارایه آموزش های مردمی و جلب سریع مشارکت های مردمی؛ هوشمند سازی در عرصه مدیریت شهری یک ضرورت است.

جمالی نژاد: هوشمندسازی در عرصه مدیریت شهری یک ضرورت است

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی نژاد که در مراسم افتتاح سومین نمایشگاه شهر هوشمند در مصلی امام خمینی(ره) تهران سخن می گفت، با بیان اینکه یکی از محورهای اصلی توسعه، میزان استفاده از ارتباطات و فناوری اطلاعات است، شرح داد: با توجه به تنوع مخاطبان مدیریت شهری، گسترش زیرساخت ها در این دو حوزه بویژه در عرصه های مرتبط با حوزه وظیفه ای شهردای ها و شوراها باید در اولویت باشد.

وی با اشاره به تاثیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ایجاد تحول و دگرگونی در مدیریت ها و ساختارها شرح داد: تحقق شهرداری و شورای پاسخگو، شفاف و خدمات رسان به مردم در گروی توجه ویژه به بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

معاون عمرانی وزیر کشور، همچنین افزایش جلب رضایتمندی شهروندان را از دیگر مزایای ارایه خدمات الکترونیک توسط مدیریت شهری برشمرد و اضافه کرد: خوشبختانه گام های موثری در بسیاری از بخش های شهرداری ها برداشته شده که موجب کاهش هزینه ها و افزایش رضایت مردم هم بوده است.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حرکت روبه جلوی برخی شهرداری ها طی سالیان اخیر در عرصه هوشمندسازی اقدامات و برنامه های مدیریت شهری، اضافه کرد: سرعت این حرکت ها در سالهای اخیر افزایش یافته و از زمان شیوع کرونا شاهد عزم و اراده قوی تر در زمینه تحقق شهر و شهرداری الکترونیک و هوشمندسازی شهرها و بهره گیری مدیریت شهری از ظرفیتهای فضای مجازی می باشیم.

جمالی نژاد همچنین با بیان اینکه در شرایط کنونی در اداره شهرها باید به ابعاد مختلف مباحثی نظیر اقتصاد دیجیتال، کسب و کارهای دیجیتال، انجام امور از راه دور، ... توجه مضاعفی صورت گیرد، شرح داد: توجه به استارت آپ ها، شرکت های دانش بنیان و بخش خصوصی در عرصه هوشمندسازی شهرها و شهرداری ها باید به صورت جدی دنبال شود و شاهد آن باشیم که تمام دست اندرکاران این عرصه به این اصل برسند که حمایت از استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان یک ضرورت است.

جمالی نژاد در ادامه با بیان اینکه اعمال مدیریت و نظارت هوشمند در دستور کار وزارت کشور و سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور قرار گرفته است به بارگذاری و راه اندازی هجده سامانه تخصصی حوزه مدیریت شهری و روستایی از سوی این سازمان اشاره نمود و عناوین برخی از این سامانه ها را سامانه عوارض خودرو، سامانه پایش ساخت و ساز، سامانه درجه بندی شهرداریها، سامانه مدیریت دانش، سامانه آموزش مجازی، سامانه نظارت بر مصوبات شوراها، سامانه معاینه فنی خودروهای سبک در کشور، سامانه ناوگان دانش آموزی، سامانه اطلاعات سفر بیان نمود.

در مراسم افتتاح این نمایشگاه سه روزه که با حفظ پروتکل های بهداشتی برگزار می شود، امیر شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور نیز حضور داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 658

به "جمالی نژاد: هوشمندسازی در عرصه مدیریت شهری یک ضرورت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمالی نژاد: هوشمندسازی در عرصه مدیریت شهری یک ضرورت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید