خبری تلخ برای کاربران آیفون ، شرکت اپل عجله ای برای انطباق با اینترنت 5G ندارد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، به نظر می رسد اپل عجله ای برای ارائه آیفونهای سازگار با اینترنت 5G ندارد این موضوع را می توان به سادگی و به وسیله برخوردهای اپل تشخیص داد. اما ماجرا از چه قرار است؟

خبری تلخ برای کاربران آیفون ، شرکت اپل عجله ای برای انطباق با اینترنت 5G ندارد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، به احتمال زیاد شرکت اپل تا سال 2020 یا بعد از آن آیفونهای خود را به شبکه ای با کیفیت 5G مجهز نخواهد ککرد.

درواقع تمامی شواهد و قرائن حکایت از آن دارند که اپل تصمیم گرفته این راند را استراحت نموده و در مسابقه ارائه اینترنت 5G شرکت نکند. این موضوعی است که می تواند برای بسیاری از کاربران آیفون ناامید نماینده باشد.

یکی از پیشبینی شده ترین ویژگی های نسل بعدی گوشی های هوشمند، اتصال به اینترنت بیسیم 5G است. این پیشبینی ها حکایت از آن دارند که هنگامی که شبکه های بیسیم نسل بعدی در دسترس قرار می گیرند، سرویس های 5G با قدرت خود شبکه های LTE و 4G را متوقف می نماید. سرویسهایی که هم اکنون بیشتر تلفن ها با آن کار می نمایند.

درواقع سیستم ها و خدمات مبتنی بر 5G با پهنای باند وسیع خود، فرصت های بیشتری را برای اتصال سریع به فضای مجازی و شبکه اینترنت ایجاد خواهد نمود و هنگامی که این ایده ها به طور کامل اجرا گردد، ظرفیت و سرعت دانلود را چندین بار سریعتر از شبکه های امروزی می نماید.

همه این ویژگی ها عالی و خیره نماینده هستند و نشان می دهند چرا غولهای فناوری در پی دستیابی به شبکه های 5G هستند. اما در این میان حداقل یکی از شرکت ها عجله ای برای این کار ندارد. صحبت در خصوص شرکت اپل و آیفون است. بعضی منابع مطلع در این شرکت صراحتا اعلام نموده اند که تا سال 2020 خبری از موبایلهای 5G اپل نخواهد بود.

شاید در نگاه نخست این حرکت اپل اشتباه به نظر برسد، اما اگر شما به شرایط کنونی اینترنت 5G نگاه کنید، واضح است که چرا اپل این دور را استراحت می نماید؛ چون تکنولوژی روز آماده همگام سازی با این تغییرات نیست. درواقع آیفون میخواهد زمانی وارد این رقابت گردد که بستر سازی مناسبی صورت گرفته باشد.

منبع: انتخاب
انتشار: 5 دی 1401 بروزرسانی: 5 دی 1401 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 1377

به "خبری تلخ برای کاربران آیفون ، شرکت اپل عجله ای برای انطباق با اینترنت 5G ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبری تلخ برای کاربران آیفون ، شرکت اپل عجله ای برای انطباق با اینترنت 5G ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید