خلیفه حفتر، نیروهای تحت امر خود را به جنگ مقدس علیه ترکیه فراخواند

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، فرمانده نیروهای شرق لیبی طی پیغام صوتی به نیروهای تحت امر خود، از آن ها خواست برای مقابله با استعمار ترکیه قیام نمایند.

خلیفه حفتر، نیروهای تحت امر خود را به جنگ مقدس علیه ترکیه فراخواند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای شرق لیبی موسوم به ارتش ملی این کشور، نیروهای ترکیه در لیبی را اشغال گر و استعمارگر خواند و خواهان مقابله با این نیروها شد.

به گزارش اخبار لیبیا (وابسته حفتر)، فرمانده نیروهای شرق لیبی شامگاه شنبه طی پیغامی صوتی کوتاه خطاب به نیروهای تحت امر خود گفت: نیروهای ترکیه در لیبی چشم طمع به منابع و ثروت این کشور دوخته اند.

حفتر گفت که نیروهای تحت امر او به مقابله و جنگ با نیروهای ترکیه که در حال یاری به دولت وفاق ملی لیبی هستند، تا تحقق پیروزی نیروهایش و شکست ذلت بار نیروهای ترکیه ادامه خواهند داد.

فرمانده نیروهای شرق لیبی، نیروهای نظامی ترکیه در لیبی را هدف مشروع خواند و گفت که ما وارد جنگ مقدس و بی انتهایی در همه جبهه ها شده ایم و هدف ما پیروزی است. حفتر نیروهای دولت وفاق ملی لیبی را که از سوی سازمان ملل و جامعه جهانی به رسمیت شناخته شده است، خائن و مزدور ترکیه و اردوغان را احمق دانست.

ژنرال حفتر پیش از این نیز در 15 فروردین سال گذشته طی پیغام صوتی از نیروهایش خواست، شهر طرابلس را که محل استقرار دولت وفاق است، اشغال نمایند. به رغم یاری های بعضی کشورهای عربی مانند امارات، عربستان و مصر او نتوانست طرابلس را به کنترل خود درآورد.

ترکیه طی شش ماه گذشته چند توافق نامه امنیتی و مالی از جمله اکتشاف نفت در دریای مدیترانه با دولت وفاق ملی لیبی امضا نموده و با موافقت مجلس، نیروهای مسلح و گروه مسلح و تروریستی مورد حمایت خود در سوریه را به طرابلس فرستاده تا از دولت مذکور حمایت نمایند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 228

به "خلیفه حفتر، نیروهای تحت امر خود را به جنگ مقدس علیه ترکیه فراخواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلیفه حفتر، نیروهای تحت امر خود را به جنگ مقدس علیه ترکیه فراخواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید