در تالار جدید بورس چه می&zwnjگذرد؟

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، به گزارش خبرنگاران، حدود یک سال است که تالار بورس از ساختمال قدیمی و شلوغ خیابان حافظ به بالا شهر و سعادت آباد نقل مکان نموده اما انگار کسی آدرس جدید تالار بورس را ندارد و انگار جز پیک موتوری ها و کارمندان تالار بورس کسی در این ساختمان لوکس قدم نمی گذارد. می گویند رفت و آمد عموم آزاد است اما فعلا به خاطر کرونا دیگر حتی مردم عادی برای دیدن تابلو هم نمی توانند به تالار بورس بیایند، حدود 9 شعبه بانک در این تالار فعالیت می نمایند اما حتی کمتر کسی از این موضوع خبر دارد و بیشتر مراجعه نمایندگان این بانک ها کارمندان کارگزاری ها هستند.

در تالار جدید بورس چه می&zwnjگذرد؟

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ سفرها بیشتر بدانید.

تالار بورس دیگر هیاهوی قدیم را ندارد و خالی از مردمی است که دور هم زیر تابلو جمع می شدند و با مشورت و تبادل نظر بالاخره خرید روزانه خود را از بازار سهام انجام می دادند. تالار بورس عظیم تر اما خلوت تر شده و همه این ها در حالی است که بسیاری از مردم هنوز نمی دانند برای حل مسائل بورسی خود باید به کجا مراجعه نمایند.

ناصر که برخلاف کارمندان کت و شلواری کارگزاری ها به خاطر باران روی سر و پاهایش پلاستیک کشیده بود می گفت: فقط آمده ام چند نامه برسانم اما اینجا برخلاف ساختمان حافظ اصلا شناخته شده و شلوغ نیست و حتی آن زمان که ریزش بورس بسیار زیاد شده بود مردم برای اعتراض روبه روی ساختمان قدیمی تالار و ساختمان سازمان بورس در ونک تجمع نموده بودند و انگار اصلا اینجا را نمی شناختند.

با وجود اینکه پس از فراگیر شدن بیماری کرونا مردم زیادی به صورت حضوری به این ساختمان مراجعه نمی نمایند اما خدمات غیرحضوری 108 کارگزاری که در این تالار مشغول اند اصلا قابل دفاع نیست و کارگزاری هایی مانند مطلع و مبین سرمایه روزهای متوالی دچار اختلال بودند و این موضوع معاملات بسیاری از سرمایه گذاران را عقب انداخته و به آن ها زیان وارد نموده است، حتی هنوز بسیاری از کارگزاری ها قادر به صدور کد معاملاتی بدون مراجعه مردم نیستند.

طی دو ماه اخیر عده ای از سهامداران در اعتراض به افت چشم گیر بازار سهام تجمعاتی مقابل سازمان بورس و ساختمان قدیمی تالار بورس داشتند اما بسیاری از کارمندان تالار جدید بورس و کارگزاری ها اصلا از این موضوع اطلاع نداشتند اما یکی از کارمندان حراست می گفت: ساختمان تالار جدید حفاظت شدیدی دارد و از طرفی هم این ساختمان اصلا شناخته شده نیست و موقعیت جغرافیایی خوبی نیز ندارد، بسیاری از تجمع نمایندگان نیز از مناطق مرکز شهر و پایین شهر بودند که اصلا دسترسی اسانی به ساختمان تالار جدید ندارند و فکر می کنم به همین دلیل است که تجمعی اینجا شکل نگرفته است.

مرد میانسالی که برگه های زیادی در دست دارد و سراسیمه از این اتاق به دیگری می رود می گوید: برای واریز سود سهام بعضی از سهامداران آمده ام و باید برگه ها که مبلغ سود و شماره حساب سهامداران درون آن نوشته شده است را به شعبه های بانک تحویل بدهم تا سود سهامداران هر چه زودتر واریز گردد.

ساختمان جدید تالار بورس از هر حیث با ساختمان قبلی متمایز است، از تابلویی که دیگر تماما قرمز نیست تا سکوتی و خلوتی که زیر تابلوی بورس بی سابقه است، حالا بورس دوباره این روزها کجدار و مریز صعودی شده است و روزنه های امیدی بین سهامداران ایجاد نموده است اما تک و توک کارمندان مستقر در تالار جدید می گویند دولت آنقدر به اعتماد مردم به بورس ضربه زده که می ترسیم تا سال ها مثل تالار جدید سوت و کور و بی رونق بماند.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 564

به "در تالار جدید بورس چه می&zwnjگذرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در تالار جدید بورس چه می&zwnjگذرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید