رویترز:تنها پس از 24 ساعت 13 عضو از 15 عضو دائم شورای امنیت مخالفت خود را برای اجرای مکانیسم ماشه اعلام کردند

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، یک خبرگزاری انگلیسی بر اساس اسنادی اطلاع داد که درخواست ترامپ با شکست روبرو شده است.

رویترز:تنها پس از 24 ساعت 13 عضو از 15 عضو دائم شورای امنیت مخالفت خود را برای اجرای مکانیسم ماشه اعلام کردند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، خبرگزاری رویترز گزارش داد که نامه هایی را مشاهده نموده که 13 عضو از 15 عضو دائمی و غیر دائمی شورای امنیت سازمان ملل، در مخالفت با بهره گیری آمریکا از سازوکار موسوم به ماشه برای بازگرداندن تحریم های بین المللی علیه ایران، ارائه نموده اند.

این در حالی ست که دولت آمریکا تاکید نموده با استفاده از تمامی ابزارهای دیپلماتیکی که دارد مانع از برچیده شدن تحریم های تسلیحاتی جمهوری اسلامی خواهد شد.

خبرگزاری رویترز می گوید نامه های 13 عضو شورای امنیت طی 24 ساعت پس از آن که مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، طرح بازگشت تحریم ها را به شورای امنیت برده، ارائه شده اند.

این 13 عضو؛ چهار عضو دائمی یعنی فرانسه، بریتانیا، چین و روسیه، و اعضای انتخابی فعلی، آلمان، بلژیک، ویتنام، نیجر، سنت وینسنت و گرنادین ها، آفریقای جنوبی، اندونزی، استونی و تونس هستند، که نامه های خود را در مخالفت ارسال نموده اند.

به گزارش رویترز این کشورها می گویند از آنجایی که دولت فعلی ایالات متحده از توافق اتمی خارج شده، در نتیجه قادر به استفاده از مکانیسمی که در همان توافق پیش بینی شده بود، نیست.

این خبرگزاری می گوید تنها عضو باقی مانده دیگر، به جز آمریکا، یعنی جمهوری دومینیکن هنوز اظهار نظری در خصوص موضع خود ننموده است.

جمهوری دومینیکن تنها کشوری بود که همراه ایالات متحده، به قطعنامه پیشنهادی برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران توسط شورای امنیت، رای آری داده بود.

یک دیپلمات در شورای امنیت به شرط عدم افشای نامش گفت: باتوجه به مخالفت شدید اکثریت در شورای امنیت با فعال کردن اسنپ بک، رئیس دوره ای شورای امنیت، مجبور به ارائه پیش نویس قطعنامه ای با موضوع ادامه لغو تحریم های ایران نخواهد بود.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 389

به "رویترز:تنها پس از 24 ساعت 13 عضو از 15 عضو دائم شورای امنیت مخالفت خود را برای اجرای مکانیسم ماشه اعلام کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز:تنها پس از 24 ساعت 13 عضو از 15 عضو دائم شورای امنیت مخالفت خود را برای اجرای مکانیسم ماشه اعلام کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید