مشارکت 500خیر برای وقف در جایزه مصطفی، همکاری 200همیار بین المللی

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، به گزارش خبرنگاران، مهدی صفاری نیا امشب در مراسم چهارمین دوره اعطای جایزه مصطفی گفت: جایزه مصطفی (ص) برگ زرینی از پشتوانه ای به قدمت تمدن های باستانی در افق تاریخ است تا چشمه های دانش، بار دیگر از دل امت اسلامی بجوشد.

مشارکت 500خیر برای وقف در جایزه مصطفی، همکاری 200همیار بین المللی

مدیر بنیاد علم و فناوری مصطفی گفت: این بنیاد به پشتوانه حمایت خیرین و حامیانی نیک اندیش و آینده نگر، تا به امروز از مشارکت بالغ بر 500 خیر، واقف و هنرمند نیکوکار در سطح بین الملل جهت تامین منابع جوایز ادوار گذشته و فعالیت های خویش بهره برده است.

وی خاطر نشان کرد: حمایت هنرمندان در پایه گذاری موزه هنر مصطفی (ص)، همراهی نمایندگان و سفیران جایزه در کشورهای دنیا و بیش از 200 همیار جایزه از کشورهای دنیا و اهدای منابع اقتصادی به وسیله اعضای جامعه خادم المصطفی در قالب صندوق تامین اقتصادی جایزه، پایه های این حرکت علمی-فرهنگی را تقویت کرد.

صفاری نیا مطرح نمود: این حرکت مردمی در استحکام بنیان های دانش، ثمره ای داشت تا برنامه هایی از آن را در غنای چهارمین هفته جایزه با حضور بیش از 50 شخصیت علمی و فناوری از 15 کشور دنیا از روز دوشنبه 26 مهرماه شاهد بوده ایم.

وی ادامه داد: در این مهم کوشش شده تا از جامعه ای که بر محور بهترین های علم و فناوری دنیا اسلام گردهم آمده اند، در راستای تدبیر بر حل مسائل کشورهای اسلامی برنامه ریزی گردد که در قالب برنامه تبادل تجربیات علم و فناوری (استپ) با همکاری 14 مرکز علمی و فناوری در ایران و برنامه های همگانی سازی علم، همانند نشست های کافه های علم وآشنایی بیشتر مدعوین هفته جایزه با توانمندی های علم و فناوری در قالب بعضی بازدیدها تقویت شد.

صفاری نیا با بیان اینکه بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) تا به امروز در بنا نهادن شبکه ای قریب به 6500 نفر از اصحاب علم و فناوری از 50 کشور و تعامل با 910 مرکز معتبر بین المللی، زمینه توسعه همکاری های علمی و فناوری را در قالب برنامه استپ فراهم آورده است، گفت: برنامه ای که در کنار دوره ها و کارگاه های آموزشی، به ارائه فرصت های تحقیقاتی کاربست-محور، نزد اساتید و دانشمندان برجسته بین المللی می پردازد و تا به امروز 13 دوره از این نوع نشست های علمی و فناوری در چهار کشور اسلامی برگزار شده است.

وی اظهار کرد: حوزه های ظرفیت سازی در قالب رقابت علمی کنز، که بستری برای حل مساله با روش های علمی و فناورانه با تمرکز بر دانشمندان جوان پایه گذاری شده است، تا به امروز بالغ بر 1000 متقاضی را از 15 کشور با خود همراه داشته است.

صفاری نیا با بیان اینکه در تقویت بنیان های فراوری علم و توسعه فناوری، رهبران آینده را باید از نوجوانی و کودکی دریافت، یادآور شد: در این راستا برنامه دانش آموزی نور در 4 دوره از عمر خویش بیش از 15000 مخاطب را شریک خویش نموده است.

دبیر اجرایی جایزه مصطفی تاکید نمود: در حصول اهداف این جایزه دنیای، ضروری است گفتمانی بر پایه های علم نافع در کشورهای اسلامی جریان یابد که همراهی رسانه های جمعی و تخصصی و محافل ترویج علم، با مشارکت فعال رسانه های علمی و عمومی معتبر در سطح بین الملل در ادوار مختلف قوت گرفته است تا به برکت این حرکت بزرگ، جهت رشد جوامع اسلامی بیش از پیش تقویت و بارور گردد.

دبیر اجرایی جایزه مصطفی با بیان اینکه بنیاد علم و نوآوری مصطفی امید دارد تا در اتحاد و هم افزایی با اصحاب علم و عمل و تکیه بر بنیان های اخلاقی و فرهنگی که از تمدنی طلایی در دنیا اسلام وامدار است و به برکت دانش و سرمایه های علم و فناوری در دنیا اسلام، باری دیگر اوجی بر رستاخیز علمی سازیم و قلّه های دانش را فتح و مرزهای کنونی علم را درنوردیم تا احیای تمدنی فاخر را زمینه ساز باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 آبان 1400 بروزرسانی: 24 آبان 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 1059

به "مشارکت 500خیر برای وقف در جایزه مصطفی، همکاری 200همیار بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت 500خیر برای وقف در جایزه مصطفی، همکاری 200همیار بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید