مشکل افت فشار گاز مازندران در سال 96 برطرف می گردد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس گفت: مشکل گاز استان مازندران با افتتاح پروژه خط انتقال گاز دامغان به نکا در هفته دولت سال 96 حل می گردد.

مشکل افت فشار گاز مازندران در سال 96 برطرف می گردد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، علی محمد شاعری در آئین افتتاحیه دو مرکز بهداشتی درمانی روستاهای غریب محله و ارضت در منطقه هزارجریب شهرستان بهشهر، اظهار کرد: مشکل گاز استان مازندران با افتتاح پروژه خط انتقال گاز دامغان به نکا در هفته دولت سال 96 حل می گردد.

وی با بیان اینکه پروژه گازرسانی 152 روستای منطقه کوهستانی هزارجریب بهشهر، نکا و گلوگاه به عنوان بزرگ ترین پروژه عمرانی استان مازندران در حال انجام است، اضافه نمود: این پروژه با اعتبار 220 میلیارد تومان مصوب شد که در فاز اول 30 میلیارد تومان با پیمانکاران قرارداد بسته شد و تا هفته دولت سال 96 گاز تعدادی از روستاها وصل می گردد.

نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس گفت: پروژه آبرسانی به هشت روستا در هفته دولت و 12 روستا در دهه فجر امسال در شرق مازندران افتتاح شد و همچنین پروژه آبرسانی به 30 روستا در این منطقه در سال 96 به بهره برداری می رسد و اخیرا برای اجرای پروژه آبرسانی روستایی استان مازندران 6 میلیارد تومان اختصاص یافت که چهار میلیارد تومان سهم شرق مازندران است.

شاعری با تاکید بر اینکه متوسط سرانه تخت و تجهیزات بیمارستانی شرق مازندران باید به اندازه متوسط سرانه استان مازندران برسد، گفت: پروژه های احداث مراکز بهداشت و درمان شرق مازندران با هزینه بالغ بر 15 میلیارد تومان در دهه فجر امسال افتتاح شد.

وی اظهار کرد: هزینه پروژه های افتتاحی حوزه راه سازی شرق مازندران در دهه فجر امسال بالغ بر 65 میلیارد تومان شد که از جمله آن ها پروژه ورودی شهر نکا، آسفالت محور چهار بانده بهشهر به زاغمرز و محور امیرآباد به حسین آباد بود.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: 12 میلیون نفر افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در کشور وجود دارند که حقوق ماهیانه آن ها 80 هزار تومان بود اما در برنامه ششم توسعه در راستای حمایت از قشر محروم جامعه؛ حقوق این قشر با افزایش 2.5 برابر تصویب شد که باید 20 درصد حداقل حقوق دریافتی قانون کار به افراد تحت پوشش پرداخت گردد.

شاعری گفت: پروژه 60 کیلومتر زیرسازی آسفالت در منطقه هزارجریب شرق مازندران در دهه فجر امسال افتتاح شد که عملیات آسفالت بلافاصله پس از انتها فصل زمستان شروع می گردد.

وی توضیح داد: پروژه ورودی شهر نکا به عنوان بزرگ ترین پروژه مدیریت شهری شرق مازندران در ایام دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس گفت: بدهی های پروژه سد گلورد کاملا پرداخت شده و اوایل اردیبهشت سال 96 عملیات آبگیری سد گلورد شروع می گردد.

شاعری با اشاره به اینکه پس از انقلاب اسلامی به دستور امام خمینی(ره) جهاد سازندگی تشکیل شد تا همه روستاهای کشور آباد گردد و آن زمان بوی عدالت به مشام مردم رسید، اظهار کرد: این عدالت نیست که همه امکانات و فرصت های توسعه به کلان شهرها تعلق گیرد بلکه باید همه شهرها و روستاهای کشور برخوردار از امکانات باشند.

وی اضافه نمود: پیش از انقلاب روستاهای کشور امکانات آب، گاز و راه نداشتند و در محرومیت شدیدی به سر می بردند اما در حال حاضر 90 درصد روستاهای کشور دارای آب بهداشتی هستند و روستاهایی که از آب بهداشتی برخوردار نیستند در دستور کار برنامه کمیسیون آب و کشاورزی مجلس واقع شده است و طی سه سال آینده همه روستاها از آب بهداشتی برخوردار می شوند.

نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس با بیان اینکه محرومیت زدایی از منطقه کوهستانی هزارجریب شرق مازندران در اولویت واقع شده است، گفت: اگر قرار است صنعت گردشگری در منطقه هزار جریب توسعه یابد و سطح معیشت مردم این منطقه بهبود پیدا کند باید از امکانات زیرساختی و رفاهی برخوردار باشد.

شاعری با تاکید بر اینکه مردم روستاهای هزار جریب درختان را قطع نکنند و در حفظ جنگل کوشا باشند، اظهار کرد: منطقه هزار جریب شرق مازندران دارای هوای پاک، طبیعت بکر و خاک حاصلخیز است و اگر امکانات زیرساختی مانند راه، آب و گاز وجود داشته باشد قطعا گردشگران بسیاری را به این منطقه جذب می نماید و همچنین باید با احداث صنایع تبدیلی در روستاها اشتغال ایجاد گردد تا مهاجرت روستا به شهر کاهش یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 4

به "مشکل افت فشار گاز مازندران در سال 96 برطرف می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل افت فشار گاز مازندران در سال 96 برطرف می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید