نمایشگاه عکس هم نما در محل باغ موزه هرندی کرمان گشایش یافت

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، نمایشگاه عکس هم نما در محل باغ موزه هرندی کرمان گشایش یافت.

نمایشگاه عکس هم نما در محل باغ موزه هرندی کرمان گشایش یافت

در نمایشگاه هم نما روایت 2 زمان از یک نما از مجموعه گنجعلیخان کرمان در قالب 60 عکس و از دهه 40 شمسی تا به امروز به نمایش گذاشته است.

این نمایشگاه با همکاری بخش خصوصی تا 23 آذر جاری در گالری باغ موزه هرندی کرمان برپا شده و علاقمندان از ساعت 9 تا 17 می توانند از نمایشگاه بازدید نمایند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان در حاشیه این آیین در جمع خبرنگاران گفت: میراث فرهنگی کرمان بسیار غنی است، در بسیاری از شاخص ها غنی و در اغلب رتبه ها مقام نخست ارزیابی را داریم و حفظ و بازسازی آثار کرمان برای ما ارزش زیادی دارد.

سعید شاهرخی اضافه کرد: بازسازی و بازسازی آثار تاریخی وظیفه میراث فرهنگی است و بر این باور هستیم که برای حفظ میراث فرهنگی باید جریان سازی گردد و همه مردم استان در این امر مشارکت داشته باشند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان تاکید نمود: برای جریان سازی حفظ آثار میراث فرهنگی باید اطلاع رسانی انجام گردد تا مردم در جریان اهمیت این آثار قرار گیرند.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه عکس هم نما در باغ موزه هرندی کرمان اعلام کرد: برپایی این نمایشگاه با هدف اطلاع رسانی به مردم در حوزه میراث فرهنگی و فعالیتهای همکاران میراث فرهنگی در گذشته و حال را در مجموعه گنجعلیخان به نمایش گذاشته است.

شاهرخی ادامه داد: مردم می توانند ضمن حضور در این نمایشگاه، چگونگی بازسازی و بازسازی یک اثر میراث فرهنگی را در طول زمان مشاهده نمایند.

وی توضیح داد: باید افراد و رسانه ها درباره شرایط و شرایط ساماندهی و حفظ اماکن و بناهای میراث فرهنگی فراوری محتوا نمایند، ضمن اینکه حضور مردم و مطالبه گری به عنوان چشم و گوش برای نگهداری آثار باستانی و تاریخی مطرح است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: میراث فرهنگی با همراهی مردم انجمن های خیریه از دلسوزان و دانایان این حوزه را تشکیل می دهد تا مکمل فعالیتهای حوزه میراث فرهنگی باشد.

وی با بیان اینکه با توجه به پهنای گسترده استان کرمان بضاعت ما در حوزه میراث فرهنگی کم است، اعلام نمود: اما بازسازی و بازسازی مجموعه گنجعلیخان تقریبا در طول 50 سال گذشته به صورت مستمر ادامه داشته و در این راه همراهی مردم بسیار اثرگذار بوده است.

محمد هادی جلال پور که کار تهیه بازآفرینی عکسهای مجموعه گنجعلیخان کرمان را انجام داده نیز در حایشه این نمایشگاه گفت: عکسهای قدیمی مجموعه گنجعلیخان مربوط به دهه های 40، 50 و 70 شمسی است که روند بازسازی و بازسازی و شرایط فعلی این مجموعه را در طول زمان نشان می دهد.

وی گفت: کار عکاسی از این مجموعه حدود 6 ماه طول کشید و سعی کردیم عکسهای قدیمی با همان زاویه و شرایط محیطی مجدد در قالب عکسهای تازه بازآفرینی گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 20 آذر 1402 بروزرسانی: 20 آذر 1402 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 1497

به "نمایشگاه عکس هم نما در محل باغ موزه هرندی کرمان گشایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه عکس هم نما در محل باغ موزه هرندی کرمان گشایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید