واکسن غیر فعال چینی مجوز استفاده اضطراری گرفت

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، یک واکسن غیر فعال چینی برای استفاده اضطراری در این کشور در دسترس است که باعث توسعه بیشتر واکسن و فراوری انبوه آن می گردد.

واکسن غیر فعال چینی مجوز استفاده اضطراری گرفت

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از شینهوا، یک واکسن غیر فعال چینی برای استفاده اضطراری در این کشور در دسترس است که باعث توسعه بیشتر واکسن و فراوری انبوه آن می گردد.

واکسن غیرفعال (یا واکسن کشته شده) یک واکسن متشکل از ذرات ویروس، باکتری یا سایر عوامل بیماری زا است که در آزمایشگاه کشت شده و سپس ظرفیت فراوری بیماری را از دست می دهند. پاتوژن های واکسن غیرفعال در شرایط کنترل شده رشد می نمایند و به اسم وسیله ای برای کاهش عفونت (شدت واگیری) کشته می شوند و در نتیجه مانع از آلودگی به وسیله واکسن می شوند. ویروس در واکسن غیر فعال با استفاده از روش هایی مانند گرما یا فرمالدئید کشته می گردد.

این واکسن به وسیله انستیتوی زیست پزشکی آموزشگاه علوم پزشکی چین (IMBCAMS) ساخته شده و آزمایشات بالینی نشان می دهد که می تواند پس از دو دز تزریق و در برابر انواع ویروس، محافظت موثری داشته باشد.

وزارت بهداشت مالزی آزمایش بالینی مرحله 3 این واکسن را حدود 5 ماه پیش شروع کرد.

برآورد می گردد، فراوری سالانه این واکسن تا خاتمه سال 2021 به 500 میلیون تا 1 میلیارد دز برسد و این باعث افزایش مبارزه با کووید 19 در سطح جهانی می گردد.

شین هوا روز دوشنبه گزارش داد، 21 واکسن کووید 19 وارد آزمایشات بالینی در چین شده است. زنگ ییکسین، معاون کمیسیون ملی بهداشت چین روز یکشنبه گفت، به چهار واکسن مجوز بازاریابی مشروط و سه واکسن هم برای استفاده اضطراری در داخل کشور مجاز شده اند. بعلاوه هشت واکسن برای آزمایش بالینی فاز سه در خارج از کشور تأیید و یک واکسن یک واکسن (mRNA) الزامات اخلاقی آزمایشات فاز سه را در خارج از کشور برآورده نموده است.

https://news.cgtn.com/news/2021-06-10/New-Chinese-inactivated-COVID-19-vaccine-available-for-emergency-use-10X4kTSyXM4/index.html

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 927

به "واکسن غیر فعال چینی مجوز استفاده اضطراری گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن غیر فعال چینی مجوز استفاده اضطراری گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید