پیش بینی 8 تحلیل گر از شرایط امروز بورس پایتخت

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، خبرنگاران: هیچ یک از تحلیل گرانی که درنظرخواهی درباره بورس تهران شرکت نموده اند، شرایط شاخص بورس درامروز 28آبان 1399 را منفی پیش بینی ننموده اند.

پیش بینی 8 تحلیل گر از شرایط امروز بورس پایتخت

به گزارش خبرنگاران تحلیل گران تاکید می نمایند: دیروز ورود پولحقیقی ها به بازار 847 میلیارد تومان بود که پیش بینی می گردد این فرایند امروز هم تکرار گردد. علاوه بر این انتشار خبر سقف نرخ سود در بازار بین بانکی تا سقف 20 درصد و افزایش سقف صندوق های سرمایه گذاری توسط رئیس بانک مرکزی خبر خوبی برای بازار بود. ازسوی دیگر با بازگشایی و صف خرید شستا بسیاری از نگرانی های بازار از بین رفت.

در این زمینه این نکته نیز قابل توجه است که با صعود قیمت های جهانی و ثبات نرخ دلار نیما تاحدود زیادی پارامترهای نگرانی بازیگران بورس از میان رفته است.

با این حال نباید از این نکته نیز گذر کرد که در چهار ماهی که از ریزش بازار می گذرد، تمام مثبت های بازار دو سه روزی بیشتر دوام نمی آوردند و در حقیقت نویز کوچکی در جهت ریزش بودند. اما از ابتدای هفته جاری شاهد شکل گیری فرایند جدیدی در بازار هستیم که شاید بتواند قاعده 4 ماه اخیر را تغییردهد. هنوز برای پاسخ به این پرسش که آیا فرایند صعودی جدیدی شروع شده یا نه، زود است. پاسخ به این پرسش در هفته آینده و زمانی که بازار با کاهش (اصلاح) قیمتی روبرو گردد، تعیین خواهد شد. در واقع چه این رشد، شروعی بر یک فرایند صعودی باشد و چه سرعت گیری در فرایند نزولی چندماهه، در هر دو صورت باید هفته بعد با کاهش نسبی قیمتها روبرو باشیم. ولی تقابل عرضه و تقاضا در آن روزهای کاهشی، می تواند فرایند آینده بازار را تعیین سازد.

باهمه این تحلیل ها بسیاری از بازیگران بورس امیدوارندکهآخرین روز کاری هفته، مهم ترین مقاومت شاخص کل که محدوده 1 میلیون و 315 هزار واحدی است شکسته گردد.آنان تاکید می نمایندچهارشنبه می تواند نقطه عطفی برای برگشت بازار به فرایند صعودی محسوب گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 524

به "پیش بینی 8 تحلیل گر از شرایط امروز بورس پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی 8 تحلیل گر از شرایط امروز بورس پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید