8 جنگل غرق شده دنیا که نفس را حبس می نماید

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، هر جنگل غرق شده در سرتاسر دنیا شکلی منحصر به فرد دارد که باعث می گردد با دیگر منطقه ها روی زمین، تفاوت بسیار داشته باشد. زیبایی حیرت انگیز این جنگل ها چشم هر بیننده ای را به خود معطوف می نماید.

8 جنگل غرق شده دنیا که نفس را حبس می نماید

اتفاقات مختلفی ممکن است زمینه ایجاد یک جنگل زیر آب را فراهم کند. گاهی اوقات طبیعت با یک اتفاق سریع مانند لغزش زمین، شکل و شمایل خود را تغییر می دهد و باعث ایجاد جنگل های مملو از آب می گردد. گاهی نیز جنگل های زیر آب به وسیله بشر هنگام ساخت سدها و مخازن آبی ایجاد می شوند. 10 جنگل از جنگل های غرق شده را ببنیم.

1 - دریاچه کایندی

دریاچه کایندی در کشور قزاقستان احتمالاً یکی از شناخته شده ترین جنگل های غرق شده در دنیا است. این دریاچه در فاصله 2 هزار متری از سطح دریا واقع شده و دارای طول 400 متر است. در مقایسه با بسیاری از جنگل های مشابه، این جنگل نسبتا نو است. این جنگل در دهه 1920 پس از یک زمین لرزه بزرگ با ایجاد سدی طبیعی ایجاد شد. این دریاچه در ارتفاع بیش از 6 هزار و 500 فوتی از سطح دریا واقع شده است. بعد از آب شدن برف ها در هر بهار، پشت سد طبیعی ناشی از زمین لرزه، جنگلی از کاج های سر به فلک کشیده در آب های کریستالی و شفاف نمایان می گردد.

2 - دریاچه بزید

دریاچه بزید که در منطقه ترانسیلوانیا کشور رومانی واقع شده است، تاریخ غم انگیزی دارد. این دریاچه نه تنها یک جنگل بلکه یک روستا را در خود غرق نموده است. افسانه های عجیبی از این دریاچه نقل می گردد که همگی نشات گرفته از فضای تاریک و رمزآلود دریاچه و جنگل غرق شده آن است. وقتی این دریاچه شکل گرفت، یک روستا با تمام خانه هایش را نیز با خود زیر آب برد. تنها بنای به جای مانده در بیرون از آب قسمت بالایی از یک کلیسا است. کلیسایی که درختان تاریک و بی ثمر، حیاط خلوت آن را شکل داده اند.

3 - دریاچه ولتا

دریاچه ولتا در کشور غنا واقع شده است. از بین رفتن سدی که برای پشتیبانی از سد آبی آکوسومبا ساخته شده بود، به ایجاد این جنگل غرق شده یاری کرد. این دریاچه مخزنی پنهان از درختان مرده ایستاده در آب است. به علت کمبود سطح اکسیژن موجود در آب، چوب درختان گرمسیری در آب این دریاچه حفظ شده اند و شکل جنگل از بین نرفته است.

4 -دریاچه پاک

دریاچه پاک در شمال غربی استان اورگان آمریکا واقع شده است. این دریاچه به وسیله جریان های گدازه ای که بیش از 7 هزار سال پیش فعال شده اند، شکل گرفته است. این جریان ها هنگام سفت شدن، یک سد طبیعی را به وجود آورده اند که دریاچه پاک در آن قرار گرفته است. بستر جنگل را سطحی سفید تشکیل داده که از آثار آتشفشان به جا مانده است و درختان را در خود نگهداشته است. داستان ها از وجود گنج دزدان دریایی کارائیب در این رودخانه حکایت دارد.

5 - کامپونگ پلوک

کامپونگ پلوک جنگلی از درختان حرا در کشور کامبوج است. این نوع درختان در محیط مرطوب زندگی می نمایند و حتی شکوفا می شوند. این مکان یک حیات وحش واقعی از ماهیان تا پرندگان و حتی پستانداران زمینی است که جنگل حرا را خانه خود می دانند. در این جنگل زیر آبی حتی پرورش میگو نیز انجام می گردد. در جزیزه قشم نیز جنگلی غرق شده از درختان حرا وجود دارد.

6 -دریاچه پریار

دریاچه پریار یکی دیگر از مخازن مصنوعی است که در منطقه کرالا هند ایجاد شده است. هنگامی که سد برای اولین بار به اتمام رسید، بسیاری از کسانی که در اینجا زندگی می کردند آواره شدند، و حیات وحش نیز از بین رفت. مدت زمان زیادی طول کشید تا این مخزن به محل زندگی چندین گونه ماهی تبدیل شد و پرندگان را به این منطقه بازگرداند. آب این دریاچه چندان شفاف نیست و از این رو تماشا جنگل غرق شده چندان راحت به نظر نمی آید.

7 - مخزن اداواتاکل

سد اداواتاکل یکی از مخازن ساخت دست بشر است که در سریلانکا واقع شده است. درختان بسیاری در این مخزن قرار دارند که در بالای سطح آب دیده می شوند و شکلی منظم و بسته بندی شده دارند. علت این موضوع این است که تمام این درختان پیش از ایجاد سد در این منطقه رشد نموده اند. اگرچه ساکنان و حیوانات این منطقه برای مدت ها اینجا را ترک نموده بودند اما حالا ساکنان آن در حال بازگشت هستند حتی ماهی ها، پرندگان و فیل ها نیز دوباره به مخزن اداواتاکل آمده اند.

8 - دریاچه کادو

جنگل غرق شده دریاچه کادو در مرز تگزاس و لوئیزیانا کشور آمریکا، تصویر بسیاری از سریال ها و فیلم های سینمایی را شکل می دهد. درختان سرو در این جنگل پوشش سایبانی گسترده ای بر آب دریاچه دارند. ریشه این درختان غرق شده در اطراف دریاچه و بالای آب رشد می نماید و شباهت زیادی به زانو دارد. از آنجا که درختان سرو بلند در کف جنگل های مسطح بسیار پایدار نیستند، این ریشه های زانویی شکل به ثبات آنها یاری می نمایند. دریاچه کادو خانه بسیاری از گونه های جانوری به ویژه انواع مارها و تمساح ها است. این دریاچه بزرگ ترین جنگل سرو دنیا است که بر خلاف دریاچه های دیگر در این فهرست، خانه درختان زنده است و رشد می نماید.

منبع: the travel

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 5 آذر 1400 بروزرسانی: 5 آذر 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 1071

به "8 جنگل غرق شده دنیا که نفس را حبس می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 جنگل غرق شده دنیا که نفس را حبس می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید