8 نکته حیاتی برای سفرهای جاده ای

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، سفر جاده ای یا طبیعتگردی با ماشین و اتراق گردن و خوابیدن در فضای باز یکی از هیجان انگیزترین نوع سفرهاست؛ جاده های طولانی در کنار گروهی از دوستان. این نوع سفر همانقدر که هیجان دارد همانقدر هم ممکن است خطرناک یا حداقل پر از مشکل و چالش باشد. با ما همراه باشید تا نکاتی را مرور کنیم که می توانند تجربه جالب تری از سفر در جاده را ایجاد نمایند. در ادامه با مجله خبرنگاران همراه باشید.

8 نکته حیاتی برای سفرهای جاده ای

1- ماشین تان رو به راه باشد

رو به راه کردن ماشین به این معنی نیست که فقط آب و روغن ماشین را چک کنید یا باکش را پر کنید. مطمئن شوید که ماشین درستی را انتخاب نموده اید و در تمام جهت می توانید رویش حساب کنید. ماشین باید طوری باشد که همه راحت در داخل آن جا شوند، جای کافی برای لوازم و وسایل سفر وجود داشته باشد، خود ماشین برای نوع منطقه ای که سفر می کنید مناسب باشد و مواردی مثل این. بلیط هواپیما خود را انتخاب نمایید

2- تیم سفر هماهنگی جمع کنید

در این نوع سفرها همسفران شما حتی از ماشین تان مهم ترند. باید بهترین دوستان هم باشید چرا که باید مدت زیادی را باهم در داخل ماشین یا چادر بگذرانید. تیم بزرگتر به معنی صرف وقت بیشتر برای اتراق کردن یا راه افتادن دوباره است. تیم کوچکتر برعکس آن است. در انتخاب تیم دقت کنید؛ اگر با کسی مشکل شخصی دارید، احتمالا گزینه مناسبی برای همسفر شدن نیست. قرار است خوش بگذرانید.

3- برای جهتتان برنامه داشته باشید

پیش از شروع سفر همگی به نتیجه واحدی در خصوص جهت سفر، مقصد سفر، کارهایی که باید انجام دهید و کارهایی که نباید انجام دهید، برسید. اگر پیش از سفر در خصوصش بحث کنید، بهتر از آن است که در طول جهت در خصوصش دعوا کنید. نیازی نیست خیلی برنامه دقیقی بچینید، اما در خصوص جایی که می خواهید بروید کمی تحقیق کنید.

4- آنچه باید همراه داشته باشید

مطمئن شوید که موبایل تان در منطقه ای که سفر می کنید آنتن داشته باشد. نقشه را به هیچ عنوان از قلم نیاندازید؛ چه آنلاین و چه آفلاین. شارژر همه کاره یا پاوربانک همراه داشته باشید. سفر بدون دوربین عکاسی خوب، سفر خوبی نخواهد شد. کیسه زباله فراموش نشود. مطمئن شوید لوازم شخصی و بهداشتی برداشته اید. جعبه یاری های اولیه بسیار مهم است. لباس گرم را به هیچ عنوان از قلم نیاندازید.

5- حساب و کتاب

هزینه های سفر را نه به صورت مساوی، بلکه عادلانه و منصفانه بین همه سرشکن کنید. اگر یک نفر ماشین آورده، هزینه بنزین را بقیه پرداخت نمایند.

6- آرام حرکت کنید

همه ما این جمله را شنیدیم که جهت سفر، جزئی از سفر است. پس آرام حرکت کنید و دقیق تر اطرافتان را ببینید. شاید مقصد آن طور که انتظارش را داشته باشید، غافلگیر نماینده نباشد؛ حداقل از جهت لذت می برید. نیازی نیست که به موقع به مقصدتان برسید؛ کمی دیر رسیدن در صورتی که محل خوبی برای غذا خوردن پیدا نموده اید، ارزشش را دارد. حتی شاید بد نباشد مقصد دیگری انتخاب کنید، البته نه خیلی دور و متفاوت.

7- تنقلات و آب سالم

تنقلات و آب سالم به اندازه کافی همراه داشته باشید. شاید در جهتتان تا چند ساعت به فروشگاه یا رستوران یا هر آبادی دیگر برنخورید؛ گرسنگی و بی حالی اصلا تجربه جالبی در سفر نیست.

8- موسیقی

حتی اگر همه این موارد را هم فراموش کردید، موسیقی را از قلم نیاندازید. موسیقی جزئی جدانشدنی از سفر است که نبودش همه را اذیت خواهد نمود. پس آرشیو موسیقی متنوع و مناسبی همراه داشته باشید که بقیه هم دوست داشته باشند.

منبع: مجله دور و نزدیک
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 32

به "8 نکته حیاتی برای سفرهای جاده ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 نکته حیاتی برای سفرهای جاده ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید