اجرای طرح های عظیم سرمایه گذاری توسعه پایدار گردشگری کهگیلویه و بویراحمدرا فراهم می نماید

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد روز یکشنبه 21اردیبهشت 99 از پروژه در حال ساخت تله کابین یاسوج بازدید کرد.

اجرای طرح های عظیم سرمایه گذاری توسعه پایدار گردشگری کهگیلویه و بویراحمدرا فراهم می نماید

بهترین تجربه سفر را به سفر به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد، مجید صفایی در این بازدید با اشاره به قابلیت های گردشگری استان اضافه نمود: کهگیلویه و بویراحمد که به سرزمین چهارفصل شهرت دارد هرساله میزبان گردشگران و مسافران زیادی در تمام فصول است که یکی از مهم ترین مباحث در زمینه توسعه پایدار گردشگری وجود زیرساخت های لازم جهت توسعه این صنعت است که خوشبختانه سال جاری در سال جهش فراوری با رایزنی های مختلف طرح ها و پروژه های خوبی برای توسعه همه جانبه گردشگری استان در نظر گرفته شده است که 11 طرح از طرح های مصوب گردشگری جزء طرح های کلان است که جهش بی سابقه ای در صنعت گردشگری استان ایجاد خواهد کرد.

لزوم حمایت از سرمایه گذاران عرصه گردشگری

او با اشاره به اینکه در صنعت گردشگری بخش های دولتی و خصوصی مکمل یکدیگر هستند و نبود یکی از آن ها باعث بروز ناکارآمدی دیگری می شود، گفت: باید بخش دولتی و بخش خصوصی هر یک در صندلی خود قرار بگیرند تا شاهد رشد و شکوفایی این صنعت باشیم که ما در این راستا کمیته تخصصی شناسایی فرصت های سرمایه گذاری تشکیل داده ایم و با توجه به سند توسعه آمایش استان و در راستای توسعه همه جانبه و پایدار در استان طرح ها و فرصت های گردشگری برای استان تعریف شود و در تمام استان شاهد رشد و توسعه صنعت گردشگری باشیم.

استفاده از ظرفیت های سدهای استان در راستای توسعه پایدار گردشگری

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد به ظرفیت بالای سدهای آبی استان اشاره نمود و گفت: ظرفیت سدهای آبی استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه گردشگری مغفول مانده است و انشاء الله در کنار سدهای چیتاب، سد کوثر، سد چم شیر و دیگر سدهای استان، دهکده های گردشگری راه اندازی می شود

ساخت عظیم ترین دهکده گردشگری جنوب کشور در کنار سد چم شیر

او با اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد 10 درصد از آب های روان کشور در این استان جاری است، اضافه نمود: این ظرفیت خدادادی موقعیت بی نظیری جهت توسعه گردشگری آب برخوردار است که در این راستا با بعد از کار کارشناسی و انجام مطالعات میدانی سدها و منابع آبی استان و تشکیل کمیته گردشگری آب، عظیم ترین دهکده گردشگری جنوب کشور در کنار سد چم شیر گچساران کلید می خورد که با ساخت این مجموعه گردشگری تحول عظیمی در صنعت گردشگری استان ایجاد خواهد شد.

افتتاح عظیم ترین موزه جنوب کشور در آینده ای نزدیک شهر یاسوج

صفایی با اشاره به قدمت تاریخی و فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد و اینکه این آثار فاخر و ارزشمند باید به نسل های آیندگان انتقال یابد اظهار کرد مجموعه موزه یاسوج با پیشرفت فیزیکی 95 درصد در آینده ای نزدیک و مساحتی نزدیک به 11هزار مترمربع به بهره برداری خواهد رسید که قطعاً در رشد و توسعه گردشگری استان سهم به سزایی ایفا خواهد کرد و یکی از مهم ترین برنامه ریزی ها بخش تاریخی ساخت موزه های مردم شناسی در استان با مشارکت بخش خصوصی است.

ساخت تله کابین در جهت آبشار یاسوج

او با اشاره به اینکه یاسوج به عنوان پایتخت طبیعت ایران از ظرفیت های بی نظیری جهت توسعه گردشگری برخوردار است، توضیح داد: آبشار یاسوج به عنوان یکی از زیباترین ظرفیت های اکوتوریسم این شهر به عنوان بهترین جهت جهت طراحی تله کابین به سرمایه گذار معرفی شد که هم اکنون اعتبار 20میلیارد تسهیلات جهت راه اندازی این پروژه پیش بینی شده است و ان شاءالله در سال 99 تله کابین یاسوج راه اندازی و با بهره برداری از این پروژه ها شاهد تحول عظیمی در صنعت گردشگری استان خواهیم بود.

ساخت عظیم ترین مجموعه و پارک آبی جنوب کشور

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به ساخت عظیم ترین مجموعه و پارک آبی جنوب کشور در شهر یاسوج گفت: این مجموعه تفریحی و ورزشی دارای بخش هایی همانند سرسره، استخر، سونای خشک و بخار، جکوزی و بدن سازی، رستوران، کافی شاپ، سفره خانه سنتی، ماساژ، است و دارای 90 درصد پیشرفت فیزیکی است که با راه اندازی این پارک تحول عظیمی در حوزه گردشگری ایجاد می نماید.

او اضافه نمود: پروژه هتل و پارک آبی یاسوج تا به امروز بیش از 21میلیارد تومان اعتبار دریافت نموده و برای حدود 80 نفر اشتغال زایی ایجاد می نماید.

عظیم ترین موزه نفت جنوب کشور در گچساران ایجاد می شود

صفایی با اشاره اهمیت و توسعه گردشگری صنعتی اضافه نمود: با ساخت عظیم ترین موزه نفت جنوب کشور در شهرستان گچساران، صندلی واقعی و تاریخی این صنعت با عمری نزدیک به یک قرن را برای ورود گردشگران داخلی و خارجی امکان پذیر می شود و شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران به عنوان یکی از شرکت های مهم زیرمجموعه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب کشور و دومین فراوریکننده نفت خام و قرار دریافت تأسیسات این شرکت در چهار استان کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، بوشهر و فارس و تجربه نزدیک به یک قرن فعالیت در حوزه های نفت و گاز در این شهرستان سبب شده است تا عظیم ترین مجموعه و موزه نفتی جنوب کشور در مساحتی نزدیک به 12هزار مترمربع در این شهر ایجاد شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد توضیح داد: موزه نفت گچساران با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد و 300 میلیون تومان شروع شده، این موزه سال 98 ردیف ملی بودجه گرفته و 12 میلیارد تومان برای تکمیل آن احتیاج است.

تشکیل اتاق فکر گردشگری در استان

صفایی با اشاره به اینکه مجموعه این اداره کل اعتقاد به کار تیمی و سیستمی دارد و در این راستا اتاق فکر گردشگری با عضویت اساتید، نخبگان، فعالان عرصه گردشگری تشکیل شده است. برای نمونه در این خصوص با اعضای اتاق فکر در مورد راهکار های برون رفت صنعت گردشگری از این شرایط و بحران کرونا به نتایج خوبی رسیده ایم.

تهیه کتابچه راهنمای سفر برای شهرستان های 8 گانه استان

او معرفی ظرفیت های میراث فرهنگی و گردشگری را مهم ترین احتیاج جذب گردشگری برای شهرستان های استان مطرح کرد و ادامه داد: کتابچه ای برای معرفی جاذبه های تاریخی و فرهنگی هر شهرستان به عنوان راهنمای سفر تهیه نموده ایم که با یاری بخش خصوصی به چاپ رسیده است.

بازآفرینی کاربری های تاریخی در اولویت برنامه ریزی

صفایی با اشاره به اینکه یکی از بی نظیرترین بناهای تاریخی جنوب کشور شهر تاریخی بلاد شاپور شهر هفت گنبد است، گفت: خوشبختانه این بناهای تاریخی ردیف دار ملی شده و با اختصاص اعتبار ملی به این پروژه کار بازسازی و ساماندهی بلاد شاپور به صورت جدی پیگیری می شود.

تشکیل 2 تشکل حرفه ای گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد

او به تشکیل 2 تشکل حرفه ای گردشگری در استان اشاره نمود و گفت: جامعه حرفه ای هتلداران، انجمن حرفه ای آژانس های جهانگردی تشکیل شده است.

صفایی اضافه نمود: تشکل های حرفه ای در توسعه، رشد و رونق گردشگری استان نقش دارند و آمادگی داریم که امور اجرایی گردشگری، به تشکل های بخش خصوصی واگذار شود.

او گفت: مسئولیت هایی ازجمله صدور و تمدید مجوزهای بهره برداری، نظارت و رسیدگی به شکایات به تشکل های حرفه ای گردشگری واگذار می شود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 195

به "اجرای طرح های عظیم سرمایه گذاری توسعه پایدار گردشگری کهگیلویه و بویراحمدرا فراهم می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح های عظیم سرمایه گذاری توسعه پایدار گردشگری کهگیلویه و بویراحمدرا فراهم می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید