استفاده از قرص های ضدبارداری باعث ابتلا به سرطان می شود؟!

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، استفاده از قرص های ضدبارداری نسبتا راه چاره جدیدی برای جلوگیری از بارداری محسوب می شود. مردم هم معمولا تمایلی ندارند که درباره آن ها با همدیگر صحبت کنند.

استفاده از قرص های ضدبارداری باعث ابتلا به سرطان می شود؟!

سرویس سلامت - استفاده از قرص های ضدبارداری نسبتا راه حل جدیدی برای جلوگیری از بارداری محسوب می گردد. مردم هم معمولا تمایلی ندارند که درباره آن ها با همدیگر صحبت کنند. همین مسائل می توانند شرایط لازم را برای شکل گیری باورهای نادرست درباره قرص های ضدبارداری، به وجود بیاورند.

در ادامه با تعدادی از مهم ترین تصورات اشتباه و واقعیت ها در این زمینه آشنا می شویم. استفاده از قرص های ضدبارداری باعث ابتلا به سرطان می گردد؟! افرادی که با استفاده از قرص های ضدبارداری مشکل دارند، معمولا از دیگران شنیده اند که این قرص ها باعث ابتلا به سرطان می شوند یا خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند.

البته، این ادعا که قرص های ضدبارداری باعث ابتلا به سرطان دهانه رحم می شوند، دارای پشتوانه علمی است. بعضی از مطالعات نشان داده اند که تغییرات هورمونی ناشی از مصرف قرص های ضدبارداری، می توانند خطر ابتلا به سرطان را در زنان جوان تا حد کمی افزایش بدهند.

این خطر، پس از قطع مصرف، به شرایط عادی برمی گردد. نکته دیگر این است که عوامل خطر ابتلا به سرطان، با مصرف قرص های ضدبارداری بعد از 30 سالگی، تغییری نمی کنند. درواقع، اتفاقی که می افتد، دقیقا برعکس است. قرص های ضدبارداری بعد از 30 سالگی، از زنان در مقابل ابتلا به سرطان دهانه رحم و سرطان تخمدان محافظت می کنند و خطر ابتلا به سرطان ها را کاهش می دهند.

منبع: جام جم آنلاین

منبع: setare.com
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 425

به "استفاده از قرص های ضدبارداری باعث ابتلا به سرطان می شود؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از قرص های ضدبارداری باعث ابتلا به سرطان می شود؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید