ایده هایی برای دکوراسیون داخلی خانه

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، با یاری ایده هایی برای دکوراسیون داخلی خانه می توانید به سادگی مهارت طراحی داخلی خود را بالا ببرید و دکوراسیون چشمگیرتری داشته باشید. اگر قصد دارید فضای داخلی منزلتان را به صورت اصولی تغییر دهید و ظاهر یک نواخت آن را دگرگون کنید باید با اصول ابتدایی طراحی داخلی منزل آشنا شوید.

ایده هایی برای دکوراسیون داخلی خانه

خبرنگاران | سرویس دکوراسیون - به اطراف خود نگاه کنید، به نظرتان همه چیز رنگ یکنواختی به خود نگرفته است؟! اگر چنین است زمان آن رسیده است که با تغییرات کوچک، اما اصولی و موثر، دکوراسیون خانه خودتان را دگرگون کنید! در ادامه با ایده هایی برای دکوراسیون داخلی منزل آشنا خواهید شد.

دکوراسیون داخلی خانه از آن حرفه هایی است که بسکمک از افراد به آن علاقه داشته و خود را بدون داشتن تخصص در این زمینه ماهر می دانند. درست که همگی ما از بدو تولد با معماری و ساختمان آشنا هستیم، اما این به معنی مهارت ما در این حرفه نیست. همه ما می توانیم دست به تغییر دکوراسیون داخلی بزنیم و گاهی اوقات نتیجه کار قابل قبول و خوب خواهد شد، اما معماری و طراحی داخلی نیز همانند باقی رشته ها اصول و دانش خود را دارد و افرادی که چنین توانایی را دارند فضایی بهتر و مناسب تر برای شما خلق خواهند کرد؛ بنابراین اگر به این حرفه علاقه دارید و دوست دارید فضای خانه تان را از یکنواختی خارج کنید، با مطالعه و آگاهی بیشتر سطح کار خود را بالاتر برده و اصول درست طراحی را فرا بگیرید. در این مطلب نیز به سراغ ایده هایی برای دکوراسیون داخلی خانه رفته ایم، که با خواندن و دیدنشان می توانید دانش خود را در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی تقویت کنید.

دیوار خاص خود را بسازید

زینت دادن به دیوار خالی در دکوراسیون داخلی خانه آن قدر ها هم که فکر می کنید سخت نیست. تنها کافی است که کمی خلاق بوده و با استفاده از آن چه در منزل دارید، با کم ترین هزینه یک اثر هنری خلق کنید. همان طور که در تصویر سمت راست می بینید، با استفاده از بشقاب های متنوع و زیبا می توان دیوار را زینت بخشید. در تصویر سمت چپ نیز طراح با استفاده از تصاویر و نوشته های مورد علاقه خود که از کتاب یا اینترنت پرینت گرفته شده و قاب دریافت آن ها، به یک نتیجه بی نظیر رسیده است.

به استفاده از روشنایی خاص اهمیت دهید

جهت دست یابی به یک دکوراسیون منحصر به فرد احتیاج به هزینه های هنگفت ندارید. بلکه رعایت خلاقیت در برخی از المان ها شما را به مقصودتان می رساند. یکی از این موارد انتخاب روشنایی، لامپ و لوستر مدرن و متفاوت است. همین یک عنصر اگر به خوبی انتخاب گردد می تواند کل طراحی را تحت تاثیر قرار دهد.

دکوری های خاص را از قلم نیاندازید!

برای استفاده از دکوری های خاص در منزل همواره نباید به مغازه های عتیقه فروشی سر بزنید. گاهی عنصر دکوراتیو شما، یک عنصر معمولی است که در جایی نامعمول به کار رفته است. در واقع شما با شکستن عادت ها تنوع ایجاد می کنید. تنوع نیز زیبایی و خاص بودن را در بر دارد؛ بنابراین فقط کافی است کمی خلاق باشید.

برای فضا های کوچک رنگ های روشن بهره ببرید

نمونه آورده شده یک مثال عالی برای عظیم تر نشان دادن یک فضای کوچک از طریق انتخاب هوشمندانه رنگ ها و اجرای یک طراحی اصولی است. اگر شما نیز با فضایی کوچک روبه رو هستید، برای عظیمتر جلوه دادن آن، از رنگ سفید برای دیوار ها و نیز رنگ های روشن برای مبلمان بهره ببرید. وجود پنجره های عظیم نیز به عظیمتر نشان دادن فضا کمک خواهد نمود. از طرفی نورگیری فضای شما بیشتر خواهد شد. اگر پنجره های موجود ابعاد کافی ندارند، شما می توانید از یک در شیشه ای در صورت امکان بهره ببرید. این امر مستلزم وجود حیاط برای حفظ محرمیت منزل شماست. یکی از ترفند هایی که در عظیمتر جلوه دادن فضا بسیار موثر بوده و خیلی از افراد عادی از آن اطلاع ندارند، استفاده از آینه برای ایجاد یک خطای دید مثبت است.

با کمک آینه نور بیشتری به فضای خود بیاورید

شاید برایتان این سئوال پیش بیاید که چگونه این امر اتفاق می افتد؟ اگر آینه های قدی خود را رو به روی پنجره و نور طبیعی قرار دهید، این امر موجب افزایش نور و روشن تر شدن فضای داخلی شما می گردد. از طرفی آینه می تواند دیوار خالی شما را زینت بخشیده و با انعکاس فضای داخلی در آن، محیط را عظیمتر جلوه دهد. می توانید برای خاص تر جلوه دادن فضا از آینه های فانتزی تر با طرح های متفاوت بهره برید.

از تلفیق سبک های مختلف نترسید!

منظور استفاده از انواع بافت ها و سبک ها در کنار هم بدون توجه به قیمت عناصر است. برخلاف تصور خیلی ها استفاده از مبلمان مجلل در کنار کاناپه مدرن به هیچ وجه ایرادی ندارد. البته رعایت ترکیب رنگی درست و هماهنگ باهم لازم است. به گفته بیشتر طراحان داخلی، بهترین دکوراسیون داخلی خانه برای شما دکوراسیونی است که بازتابی از شخصیت و درون شما باشد. اگر بهترین طراحی هم انجام گردد، ولی بر اساس روحیات و خواسته های شما نباشد، برای شما مناسب و ایده آل نخواهد بود. یکی از نکاتی که بسکمک به آن توجه نمی نمایند استفاده از وسایل قدیمی است که هنگام تغییر دکوراسیون، خیلی ها در اولین فرصت از شر آن ها خلاص می شوند. در حالی که اگر از دید دیگر به این قضیه نگاه کنیم، کاربرد برخی از این وسایل انکارناپذیر استو برای مثال استفاده از یک میز قدیمی که یادگار پدرعظیم شماست، داستانی از گذشته شما دارد. قرارگیری این مورد در کنار کاناپه ای که به تازگی خریدید و نمادی از زمان حال شماست، می تواند یک محیطی با هویت ایجاد کنید. به جز این موارد، استفاده از بافت ها و رنگ های مختلف در قالب فرش، کوسن، پارچه و ... می تواند گرما و جنبش لازم را به محیط هدیه دهد.

از قفسه ها به جای کابینت بهره ببرید

یکی از مواردی که استفاده اش در آشپزخانه باعث ایجاد زیبایی بیشتر و نیز تعادل بیشتر بین خطوط عمودی و افقی موجود در آشپزخانه می گردد، استفاده از قفسه است. قفسه یک محدوده باز است که به کارگیری آن برخلاف کابینت ها، باعث امتداد دید و در نتیجه بازتر و عظیم تر دیده شدن فضای آشپزخانه تان خواهد شد. البته قفسه ها به دلیل عدم وجود محفظه دردسر های نگهداری بیشتری خواهند داشت؛ بنابراین ظروف دکوری و کم استفاده خود را آن جا قرار دهید.

رومبلی های زیبا و راحت انتخاب کنید

شاید شما از آن دسته از افرادی باشید که از رومبلی فراری هستید. درست از که خود مبل به تنهایی شاید زیباتر به نظر برسد، اما استفاده از رومبلی محاسن خود را دارد. برای مثال با وجود طرح ها و رنگ های متنوع برای رو مبلی ها، می توانید در سال با قیمتی بسیار پایینتر از تعویض مبلمان، تغییری اساسی در دکوراسیون داخلی خانه خود بدهید. از طرفی اگر رومبلی هایتان کثیف شوند، تمیز کردن آن ها دردسر کم تری دارد تا تمیز کردن خود مبلمان. مخصوصا اگر بچه کوچک دارید به این ایده فکر کنید.

چیدمان و طبقه بندی مناسب را جدی بگیرید

رعایت این موضوع هم شما را در یافتن آسان تر وسایل کمک می دهد هم باعث بازتر و عظیمتر دیدن فضا می گردد؛ بنابراین اگر فضای شما قفسه کافی ندارد، دست به کار شده و نظم و ترتیبی به فضایتان دهید.

به ما بگویید در مطالب بعدی شما را با ایده های طراحی کدام فضا از دکوراسیون داخلی آشنا کنیم؟ نظر شما در رابطه با تغییر دکوراسیون داخلی با آینه کاری منزل چیست؟ نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین صفحه در قسمت ارسال نظر با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: setare.com
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 702

به "ایده هایی برای دکوراسیون داخلی خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده هایی برای دکوراسیون داخلی خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید