این اپلیکیشن پرطرفدار، اپ های چینی را از گوشی های اندرویدی حذف می نماید

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، طی ماه های اخیر، احساسات ضد چینی شدت گرفته است. بحران ویروس کرونا از این کشور شروع شده و در حال حاضر دولت چین روابط چندان خوبی با کشورهایی همچون آمریکا و هند ندارد. در این میان، یک اپلیکیشن جدید به نام Remove China Apps در تاریخ 17 مه در گوگل پلی استور پدیدار شده است.

این اپلیکیشن پرطرفدار، اپ های چینی را از گوشی های اندرویدی حذف می نماید

این اپلیکیشن، اپ های توسعه یافته در چین که در گوشی های اندرویدی افراد نصب شده اند، شناسایی می نماید و می تواند آن ها را حذف کند. در عرض همین دو هفته که از ارائه این اپلیکیشن می گذرد به مقام اول اپلیکیشن های رایگان در گوگل پلی استور هند رسیده است. این اپلیکیشن حالا بیش از 1 میلیون بار دانلود شده که بیشتر این دانلودها مربوط به کاربران هندی است. این اپ توسط یک استارت آپ هندی به نام OneTouch AppLabs توسعه پیدا نموده و در توضیحات آن آمده که این اپلیکیشن تنها برای اهداف آموزشی به منظور شناسایی کشور مبدأ یک اپلیکیشن خاص توسعه پیدا نموده که البته در حقیقت اپلیکیشن های چینی نصب شده را شناسایی می نماید.

خبرنگار سایت Android Authority این اپلیکیشن را بر روی پیکسل 3 نصب نموده و گزارش داده که اپلیکیشن مذکور پیروز شده اپلیکیشن های Mi Remote و TikTok را به عنوان دو اپلیکیشن چینی شناسایی کند. با این حال، PUBG Mobile با وجود اینکه توسط شرکت چینی Tencent Games توسعه یافته در این فهرست دیده نشده است.

کاربران همچنین گزارش داده اند که این اپلیکیشن، برنامه های از پیش نصب شده در گوشی های چینی را شناسایی نمی نماید و تنها از پس شناسایی اپلیکیشن های نصب شده توسط کاربران برمی آید. برای استفاده از این اپ نیازی به ساخت اکانت ندارید. با این حال، داده هایی مانند نسخه اندروید گوشی، زبان سیستم گوشی، نسخه اپلیکیشن های نصب شده و دیگر موارد این چنینی را جمع آوری می نماید. در این میان باید خاطرنشان کنیم کاربران بعضی کشورها و گوشی ها ظاهرا نمی توانند از این اپلیکیشن استفاده نمایند.

به نظر می رسد اپلیکیشن Remove China App اولین تجربه این توسعه دهندگان محسوب می گردد و حتی دامنه مربوط به سایت آن فقط 24 روز قبل ثبت شده است. در این بین باید خاطرنشان کنیم که گوگل پلی استور، اپلیکیشن ها را از تداخل با دیگر اپلیکیشن های گوشی منع می نماید. اگر گوگل تشخیص بدهد که این برنامه قوانین این شرکت را نقض نموده، به احتمال زیاد در آینده نزدیک از گوگل پلی استور حذف خواهد شد.

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 237

به "این اپلیکیشن پرطرفدار، اپ های چینی را از گوشی های اندرویدی حذف می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این اپلیکیشن پرطرفدار، اپ های چینی را از گوشی های اندرویدی حذف می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید