این حرکات کششی را قبل از بیرون آمدن از تخت خواب انجام دهید!

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، بسیاری از افراد عادت دارند صبح بعد از بیدار شدن و باز کردن چشم ها، به سرعت از تخت خواب بیرون بیایند، ولی باید گفت این عادت چندان خوبی نیست. سعی کنید به جای این عادت، با انجام حرکات کششی و نرمشی و با تحریک عضلات بدن و ذهن، بدن خود را به آرامی از خواب بیدار کنید. آیا به راستی انجام حرکات کششی در زمان صبح تاثیرگذار است؟ اگر شما هم از درد صبحگاهی در قسمت های مختلف بدن رنج می برید، انجام چند ورزش کششی ساده علاوه بر آنکه برای بدنتان مفید خواهد بود، روح و روان شما را هم تغذیه می نماید.

این حرکات کششی را قبل از بیرون آمدن از تخت خواب انجام دهید!

6 حرکت ورزشی صبحگاهی

این برنامه حرکات کششی، سفتی و خشکی عضلات بدن را از بین می برد، مفاصل را نرم تر می نماید و موجب آرامش ذهن قبل از شروع روز جدید می گردد.

1- کشش کلی بدن

برای انجام این حرکت می توانید همچنان زیر پتو یا لحاف باقی بمانید. تنها کافی است انگشتان دست را به هم قفل کنید، دست ها را به سمت بالای سر بکشید و در هنگام ورود هوا به داخل ریه و شش ها یا همان عمل دم، کف دست ها را به سمت دیوار پشتی یا قسمت تاج تخت فشار دهید. هم زمان پاها را به سمت روبرو بکشید و انگشتان پا را به صورت پوینت (کشیده به سمت جلو) قرار دهید. در این حین آرنج ها و زانوها را صاف نگه دارید. این شرایط کششی را برای مدت 5 ثانیه نگه دارید و سپس با بازدم، نفس را خارج کنید. برای آرامش بدن این حرکت را سه بار تکرار کنید.

15 ترفند برای این که بتوانید صبح را با ورزش شروع کنید

2- حرکات کششی با زانوی خم

پتو و لحاف را کنار بزنید و به گونه ای روی تخت دراز بکشید که سر و شانه ها در شرایط تعادل قرار گرفته باشند. زانوها را خم کنید و کف پاها را به صورت صاف روی تشک قرار دهید. قوزک پای چپ را روی زانوی پای راست بگذارید و ساق پای راست را با هر دو دست بگیرید. این شرایط را به اندازه 5 نفس عمیق نگه دارید و حرکت را برای پای دیگر نیز انجام دهید. این ورزش برای باز شدن عضلات ران و باسن مناسب است.

3 روش برای لاغر کردن ران و ساق پا با ورزش و تغذیه

3- کشش نشسته روی تخت

لبه تخت بنشینید و کف پاها را به صورت صاف روی زمین قرار دهید. زانوها را خم کنید و با خم کردن کمر سعی کنید قفسه سینه را به ران پا برسانید. دست ها و سر را از قسمت زانو به سمت پایین بیاورید و زمین را با انگشتان خود لمس کنید. این شرایط را به اندازه زمانی 5 بار تنفس نگه دارید تا عضلات پشتی و شانه ها کشیده شوند.

10 روش پیدا کردن انگیزه برای ورزش صبحگاهی

4- حرکات کششی زانو به سمت سینه

دوباره روی تخت برگردید و به پشت دراز بکشید. زانوها را خم کنید و کف پا را روی تشک قرار دهید. دست ها را دور پاهایتان بپیچید و به یاری آنها پا را به سمت قفسه سینه بالا بیاورید. سر خود را روی بالشت نگه دارید و این شرایط را با انجام 10 نفس آرام و طولانی به سرانجام برسانید. این حرکت کششی برای عضلات پایینی کمر مناسب است.

تاثیر حالت های مختلف خوابیدن بر روی پوست صورت

5- چرخش طاق باز

به پشت روی تخت دراز بکشید. زانوها را به هم بچسبانید، لگن خود را به سمتی بچرخانید که زانوی راست روی تخت قرار بگیرد. زانوی چپ را با دست راست خود نگه دارید و گردن را به سمت چپ بچرخانید. 10 بار نفس بکشید و سپس جهت را عوض کنید. با انجام این حرکات کششی، گرفتگی و خشکی ستون فقرات از بین می رود.

10 حرکت ورزشی ساده برای تقویت تمام عضلات بدن

6- حرکت خم به جلو در حالت نشسته

به پشت روی تخت دراز بکشید، پاها را به سمت جلو بکشید و بالاتنه را صاف کنید. با ورود هوا به درون ریه، به ستون فقرات خود کشش دهید و بعد از بازدم، به صورت آهسته بالاتنه را به سمت پاها بکشید و تا پاشنه پا جلو بروید. گردن را به سمت پایین آویزان کنید و این شرایط را به مدت 10 نفس عمیق نگه دارید. این حرکات کششی برای ماهیچه همسترینگ (ماهیچه پشت ران)، لگن و ستون فقرات مناسب هستند.

بعد از انجام همه این حرکات کششی متوجه می شوید که چطور با انرژی و انگیزه بیشتری روز خود را شروع می کنید و بدون درد یا حتی رخوت بدن، برای انجام فعالیت های مختلف روز آمادگی لازم را به دست می آورید.

منبع: DailyHealthPost

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 114

به "این حرکات کششی را قبل از بیرون آمدن از تخت خواب انجام دهید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این حرکات کششی را قبل از بیرون آمدن از تخت خواب انجام دهید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید