بهبود شاخص های عملیاتی و عملکرد بانک دی عامل استقبال و ترغیب فعالان بازار سرمایه و سهامداران

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، در امسال قیمت سهام بانک دی نسبت به شاخص صنعت بانکداری رشد بسیار بیشتری داشته و بازدهی چندبرابری نسبت به سایر همگروهی های خود نصیب سهامداران و سرمایه گذارانی که با دید بلند مدت در این سهم سرمایه گذاری کردند کرده است که این مهم نتیجه نگاه دقیق فعالین بازار به موفقیت های بانک در حوزه های مختلف بانکی،قرار دریافت در جهت سودآوری و البته برنامه های توسعه ای آینده است.

بهبود شاخص های عملیاتی و عملکرد بانک دی عامل استقبال و ترغیب فعالان بازار سرمایه و سهامداران

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، عسکری، سخنگوی امور سهام بانک دی با اشاره به شایعات مطرح شده در فضای مجازی در مورد سهام بانک دی گفت: سهامداران محترم بانک ضروری است که بدون توجه به جوسازی های ایجاد شده درباره بانک دی به این نکته توجه داشته باشند که سهام بانک دی از ابتدای سال تا به امروز در گروه بانکی بهترین بازدهی را داشته است و قیمت سهام کاملا تابع فرآیند عرضه و تقاضا در بازار بوده است.

وی در ادامه تاکید نمود: مرحله اول ورود به بازار سرمایه این است که شخص با نحوه انجام معاملات خرید و فروش در بازار سرمایه، فرآیند معاملات در بورس و فرابورس ایران آشنا باشد و بداند که درخواست های خرید و فروش توسط سیستم معاملات کارگزاری ها دریافت می گردد و در صورت تطابق یک در خواست فروش با یک در خواست خرید در یک زمان و در یک مبلغ یکسان، معامله صورت می گیرد. با انتها ساعت معاملات، در شرکت سپرده گذاری مرکزی، کارگزاری های خریدار و فروشنده تعیین می شوند و حساب ها به اصطلاح پایاپای می گردد و مبالغ خرید اخذ و به حساب کارگزاری های فروشنده سهم واریز می گردد.

در نهایت کارگزاری ها با استفاده از نرم افزارهای داخلی خود و حساب های بانکی اشخاص، اقدام به واریز وجوه حاصل از فروش سهام به حساب فروشنده سهام می کنند (وجه های خرید قبلا توسط اشخاص به حساب کارگزاری ها واریز شده است). شرکت هایی که سهامشان در بازار سرمایه مورد معامله قرار میگیرند(ناشران) در فرایند معاملات مداخله نداشته و وجهی را بابت معاملات سهام خود(خرید یا فروش)، دریافت یا پرداخت نمیکنند. معاملات کاملا در بستری که توسط سازمان بورس و اوراق بهادار فراهم شده از طریق کارگزاری ها و شرکت سپرده گذاری مرکزی، بین خریدار و فروشنده انجام میگردد.

وی همچنین با اشاره به ارزش بازار بانک دی در مورد شایعاتی پیرامون معاملات سهام بانک در بازار سرمایه گفت: ارزش بازار (Market Cap) شرکت ها معادل ارزش کل سهام منتشر شده آن شرکت است که از ضرب کل تعداد سهام یک شرکت بر قیمت روز هر سهم بدست می آید، بر این اساس ارزش بازار (ارزش کل سهام) بانک دی در تاریخ 23/09/1399 حدود 32615 میلیارد تومان است لذا فرضیه نادرست سود بانک از معاملات بازار کاملا غیر علمی و کذب است. لذا مجددا به سهامداران توصیه می گردد به شایعات بی اساس توجه نکنند و اخبار و اطلاعات را از کانال های رسمی بانک پیگیری کنند.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 572

به "بهبود شاخص های عملیاتی و عملکرد بانک دی عامل استقبال و ترغیب فعالان بازار سرمایه و سهامداران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبود شاخص های عملیاتی و عملکرد بانک دی عامل استقبال و ترغیب فعالان بازار سرمایه و سهامداران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید