بوی رنگ خانه را در سریع ترین زمان ممکن از بین ببرید

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، با رنگ کردن خانه بوی رنگ تا مدت ها در محیط منزل باقی می ماند. یکی از راههای موثر برای خلاصی از بوی رنگ در خانه باز گذاشتن پنجره ها و روشن کردن شمع در خانه است.

بوی رنگ خانه را در سریع ترین زمان ممکن از بین ببرید

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

ترفند هایی برای رهایی از بوی رنگ در خانه

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک ،زمانی که خانه را رنگ می کنید تا مدت ها بوی رنگ را استشمام می کنید . فرقی ندارد که رنگ از چه جنسی باشد . گاهی اوقات رنگ کردن لوازم خانه نیز موجب ایجاد چنین بویی می گردد. متاسفانه این بوها آزار دهنده هستند. وارد شدن هوای تازه به داخل منزل یکی از بهترین راه ها برای کاهش قدرت این بوها می باشد.

به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که در و پنجره ها را باز بگذارید اما باز گذاشتن در و پنجره همواره ممکن نیست ؛ مخصوصا اگر در فصل زمستان باشید به همین دلیل در این قسمت راهکارهایی را به شما معرفی می کنیم که بتوانید بوی رنگ را در داخل خانه کاهش دهید.

مواد طبیعی و خانگی هستند که می توانند به راحتی بوی رنگ را به خودشان جذب نمایند . پس نباید بیش از حد منتظر باشید تا بوی رنگ خود به خود از بین برود و باید دست به کار شوید.

راهکارهای از بین بردن بوی رنگ از خانه

جوش شیرین

همان طور که می دانید جوش شیرین می تواند بوی یخچال و ماشین لباسشویی را نیز از بین ببرد . بنابراین برای بوی رنگ در خانه نیز مناسب است . مقدار کمی پودر جوش شیرین را در یک کاسه بریزید و آن را در اطراف خانه قرار دهید.

زمانی که کار رنگ خانه تمام شد ، دوباره همین کار را انجام دهید. اگر هنوز هم بوی رنگ را در خانه استشمام می کنید ، کمی پودر جوش شیرین روی فرش بپاشید و آن را به لوازم منزل بزنید و اجازه دهید که شب تا صبح باقی بماند . صبح روز بعد پودر جوش شیرین را از روی فرش جارو کنید.

پیاز

در مطلب خواص و کاربردهای پیاز در خانه داری در بخش های قبلی نمناک گفتیم که پیاز بوی بسیار قوی دارد اما استشمام بوی پیاز از بوی رنگ بهتر است و خاصیت های زیادی هم برای بدن شما دارد و هیچ گونه سمی وارد ریه های شما نمی نماید.

حداقل دو عدد پیاز متوسط را خرد کنید و آن ها را داخل نعلبکی گذاشته و در قسمت های مختلف خانه قرار دهید . زمانی که پیاز را برای از بین بردن بو استفاده می کنید ، نباید هرگز آن ها را مصرف کنید زیرا سموم داخل خانه را به خود جذب می نمایند.

ذغال

ذغال غیر فعال یک جاذب عالی بو می باشد . می توانید مقدار کمی از آن ها را خریداری کنید و آن ها را داخل کاسه گذاشته و در اطراف خانه قرار دهید . باقی مانده آن را داخل کفش هایتان بریزید تا بوی بد کفش را به خود جذب کند.

آب لیمو

آب به تنهایی می تواند سموم را به خودش جذب کند اما اضافه کردن کمی لیمو قطعاً اثر بیشتری دارد. زیرا آب مرکبات به شدت در جذب بو موثر هستند . می توانید چند عدد برگ لیمو و یا آبلیمو را داخل یک کاسه قرار دهید و اجازه دهید که صبح تا شب داخل منزل باقی بمانند.

سرکه

یک کاسه کوچک را به اندازه یک فنجان سرکه سیب پر کنید . همچنین می توانید سرکه سفید هم بهره ببرید . این دو ماده به شدت بوها را به خودشان جذب می نمایند و هیچ سمی هم ندارند. در هر گوشه از خانه یک عدد از این کاسه ها را قرار دهید.

ترکیب طبیعی وانیل و فلفل

دو تا از بهترین عصاره های طبیعی برای از بین بردن بوی رنگ و تازه کردن محیط خانه ، وانیل و فلفل می باشد . به سادگی چند قطره از عصاره را به یک پد آغشته کنید و آن ها را در یک کاسه کوچک قرار دهید و اطراف خانه بگذارید . برخی از متخصصان نیز چند قطره از این عصاره ها را وارد قوطی رنگ می نمایند و بعد آن را استفاده می نمایند تا هیچ گونه بوی رنگی به جای نگذارند.

دانه قهوه

یک کاسه دانه قهوه نه تنها بوی رنگ را از بین می برد ، بلکه تازگی و سلامت بیشتری به شما می بخشد . بعد از استفاده حتما باید دانه های قهوه را دور بریزید.

وانیل و روغن نعنا

هم وانیل و هم روغن نعناع قابلیت خاصی در برطرف بوهای بد از خانه دارند پس با ترکیب این دو می توانید بوهای تندی مثل بوی رنگ را به سادگی از خانه برطرف کنید ، کافیست ید مقداری پنبه توپکی شکل اماده نموده و آن را به محلول یعنی ترکیب وانیل و روغن نعناع آغشته کنید و در اتاق ها بگذارید تا بوی رنگ و مواد را به خود جذب کند. برای اثر گذاری بیشتر همچنین می توانید چند قطره از این محلول را داخل کاسه آب ریخته و نزدیک دیوار رنگ آمیزی شده، قرار دهید.

شمع

شعله شمع به شدت می تواند سموم موجود در هوا را از بین ببرد اما باید در انتخاب نوع شمع دقت کنید. پارافین موجود در شمع ممکن است که سم های هوا را از بین ببرد . باید شمعی را انتخاب کنید که بر پایه مواد طبیعی مثل سویا باشد تا تنفس شما دچار مشکل نگردد . همچنین باید مراقب بچه ها نیز باشید تا به شمع های روشن دسترسی نداشته باشند.

سطل آب

به سادگی چند عدد سطل آب را داخل منزل نگه دارید . آب به شدت بخار سمی را به خودش جذب می نماید و بوی قوی رنگ و نفت را نیز از بین می برد . هر چقدر که سطل های آب نزدیک به دیوار های رنگ شده بیشتر باشند ، فرایند از بین بردن بوی رنگ سریع تر انجام می گردد.

سوزاندن پوست خشک نارگیل

پوسته خارجی و خشک نارگیل برای از بین بردن حشراتی مثل عنکبوت استفاده می گردد اما می توانید همین کار را برای از بین بردن بوی رنگ نیز انجام دهید . سوزاندن پوسته های خشک نارگیل یک بوی بسیار قوی دارد که می تواند بو را از بین ببرد و همچنین بیشتر سمی هم بدن شما نرساند.

استفاده از گیاهان

گیاهانی مثل ریحان یا رزماری به شدت بوی قوی دارند و قطعاً بوی سمی رنگ را از بین می برند . البته ممکن است که این از بین بردن بوی رنگ موقتی باشد و احتیاج باشد چند بار این کار را تکرار کنید.

نور مناسب خورشید

گرمای نور خورشید در از بین بردن بوی رنگ موثر است ، زیرا گرمای نور خورشید باعث می گردد که رطوبت رنگ روی دیوار سریع تر خشک گردد . در نتیجه بوی رنگ از بین خواهد رفت.

قبل از آغاز به رنگ زدن خانه باید چه نکاتی را مد نظر داشته باشیم ؟

  1. در کل می توانید از رنگ هایی بهره ببرید که بر پایه روغن باشند و بوی کم تری داشته باشند.
  2. مثلاً رنگ هایی هستند که از گیاه ، شیر، مواد معدنی یا سفال ساخته شده اند . در نتیجه میزان سمی بودن آن ها کم تر است.
  3. قبل از آغاز به رنگ کردن حتماً آب و هوا را پیش بینی کنید.
  4. روزهایی که رطوبت هوا بالاست ، دیوار را رنگ نکنید . رطوبت بالا در هوا فرایند خشک شدن رنگ را طولانی تر می نماید و در نتیجه بوی رنگ قوی تر می گردد . پس باید بیشتر صبر کنید تا رنگ خشک گردد.
  5. هر چقدر که فرایند خشک شدن رنگ طولانی تر گردد ، قطعاً بوی آن بیشتر در منزل شما باقی می ماند . صبر کنید تا هر لایه از رنگ به طور کامل خشک گردد و با لایه بعدی رنگ را روی دیوار بزنید.
  6. دیوار های مرطوب بو را در خودشان نگه می دارند و در نتیجه گاز سمی در آن ها بیشتر از همواره نگه داشته می گردد.
  7. هنگامی که منزل را رنگ می کنید ، حتماً روی باز قسمت قوطی های رنگ شده را با یک پلاستیک پوشش دهید.
  8. زمانی که یک اتاق را رنگ می کنید ، حتماً درها و پنجره های آن اتاق را باز بگذارید تا هوا وارد اتاق گردد اما در های اتاق های دیگر را بسته نگه دارید تا بوی رنگ وارد آن ها نگردد.
منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 573

به "بوی رنگ خانه را در سریع ترین زمان ممکن از بین ببرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوی رنگ خانه را در سریع ترین زمان ممکن از بین ببرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید