تاثیر کمتر نشستن و پیاده روی بیشتر بر کاهش خطر بیماری قلبی

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، نتایج دو مطالعه نشان می دهد سبک زندگی بی تحرک ریسک ابتلا به نارسایی قلبی را افزایش می دهد و پیاده روی موجب کاهش ریسک فشارخون بالا می گردد.

تاثیر کمتر نشستن و پیاده روی بیشتر بر کاهش خطر بیماری قلبی

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، نتایج مطالعه جدید نشان می دهد زنانی که به خاطر پاندمی کووید 19 مدت زمان زیادی را در منزل سپری می نمایند ضروری است برای پیاده روی بیرون بروند و مدت زمان کوتاهی را جلو کامپیوتر یا تلویزیون بگذرانند.

محققان دانشگاه بافالو نیویورک در دو مطالعه جدید خود دریافتند زنانی که وارد دوره یائسگی شده بودند و به پیاده روی آهسته رفته و زمان کمتری می نشستند کمتر با ریسک فشارخون بالا و نارسایی قلبی روبرو بودند.

دکتر جین واکتاوسکی وند، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: پیاده روی و تحرک داشتن فعالیت های ساده ای هستند که می توانند به راحتی در زندگی روزمره ما گنجانده شوند.

نتایج نشان می دهد که صرف نظر از میزان کلی فعالیت بدنی، پیاده روی بیشتر و کم تحرکی کمتر می تواند برای سلامت قلب و عروق مفید باشد.

محققان پی بردند بین پیاده روی و کاهش ریسک فشارخون بالا و همچنین بین بی تحرکی و افزایش ریسک نارسایی قلبی ارتباط وجود دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 589

به "تاثیر کمتر نشستن و پیاده روی بیشتر بر کاهش خطر بیماری قلبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر کمتر نشستن و پیاده روی بیشتر بر کاهش خطر بیماری قلبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید