فراوری نفت را کاهش نمی دهیم

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت بعید است که ایالات متحده به هماهنگی با اوپک پلاس در خصوص کاهش فراوری نفت تن در دهد زیرا شرکت های نفتی آمریکا قبلاً استخراج نفت کاهش داده اند.

فراوری نفت را کاهش نمی دهیم

به گزارش خبرنگار گروه مالی خبرگزاری خبرنگاران، ترامپ گفت: من فکر نمی کنم. ما قبلاً کاهش داده ایم. توجه ما معطوف بازار است. اگر به تگزاس ، داکوتای شمالی و بعضی ایالت های دیگر که با موفقیت این کار را انجام می دهند، نگاه کنید، می بینید آنها قبلاً فراوری نفت را کاهش داده اند. آنها این کار را به طور اتوماتیک انجام داده اند.

ترامپ ابراز امیدواری کرد که اعضای اوپک پلاس در جلسه آینده روز پنجشنبه خود بتوانند در خصوص قیمت ها به توافق برسند. به گفته ترامپ اگر چنن معامله ای صورت نگیرد، وی گزینه های بسیاری دارد.

رئیس جمهور آمریکا گفت: گزینه های خوب و عالی زیادی دارم.. من شاید از آنها حتی بیشتر خوشم بیاید. بیایید ببینیم چه اتفاقی می افتد. امیدوارم که آنها به توافق برسند.

امروز پنجشنبه، نشست اوپک پلاس به شکل کنفرانس ویدئویی در خصوص احتمال کاهش جدید فراوری نفت برای تثبیت اوضاع بازار برگزار می گردد و به دنبال آن جلسه وزیران انرژی گروه بیست با موضوع برقراری ثبات در بازارهای انرژی در روز آدینه برگزار می گردد.

پیشتر یک منبع نزدیک به وزارت انرژی روسیه گفته بود مسکو انتظار دارد کشورهایی که روزانه 70 میلیون بشکه در روز فراوری می نمایند به توافق نامه جدید اوپک پلاس بپیوندند. از جمله آنها می توان به برزیل ، نروژ، کانادا، ایالات متحده و سایر کشورها اشاره نمود. در این حالت، روسیه ممکن است فراوری را حدود 1.6 میلیون بشکه در روز کاهش دهد. این 14 درصد از سطح سه ماهه اول (حدود 11.3 میلیون بشکه در روز) است.

دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفت کاهش طبیعی فراوری نفت به دلیل کاهش تقاضا و نوسانات بازار را نمی توان همطراز محدودیت های داوطلبانه با هدف تثبیت اوضاع دانست

تقاضای جهانی نفت در ابتدای سال جاری در شرایط شیوع گسترده ویروس کرونا کاهش یافت. این امر به افت شدید قیمت های نفت منجر شده است. علاوه بر این، در شروع ماه مارس ، کشورهای عضو اوپک پلاس نتوانستند در خصوص پارامترهای توافق برای کاهش فراوری نفت و تمدید آن به وحدت نظربرسند. ریاض بر کاهش بیشتر فراوری اصرار داشت اما ا مسکو موافق نبود که پیشنهاد کرد شرایط فعلی حفظ گردد.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 117

به "فراوری نفت را کاهش نمی دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری نفت را کاهش نمی دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید