جزئیات برگزاری چندباره کنکور در یک سال ، تغییرات از کی اجرا می گردد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، قائم مقام دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: طرح برگزاری چند کنکور در یک سال در حال تصویب در صحن شورا است و در صورت تغییر داوطلبان در سال های آینده شاهد تغییرات هستند.

جزئیات برگزاری چندباره کنکور در یک سال ، تغییرات از کی اجرا می گردد

به گزارش خبرنگاران، فرهنگ فصیحی، قائم مقام دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره جزئیات تصمیم اخیر این ستاد در ارتباط با کنکور سراسری گفت: برگزاری چند بار کنکور در سال یک بند از بسته سیاستی شورا است که در حال تصویب است و به موجب آن، این شرایط که یک بار در سال آزمون برگزار گردد و سرنوشت داوطلبان بر اساس آن مشخص گردد، تغییر می نماید. پس بر این اساس ممکن است آزمون در سال چند بار برگزار گردد.

وی اضافه کرد: یک بخش از کیفیت سنجش استعداد تحصیلی قرار است به عهده آموزش و پرورش باشد به این ترتیب باید به گونه برنامه ریزی گردد که آموزش و پرورش نیز آمادگی اجرای طرح را داشته باشد.

این مقام مسئول در شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در حال حاضر امتحانات سال آخر دبیرستان به صورت نهایی برگزار می گردد، گفت: این طرح در صحن شورا در حال آنالیز است و ان شاالله در آینده نزدیک تصویب گردد.

فصیحی درباره زمان احتمالی اجرایی این طرح گفت: اگر این طرح مصوب و قرار شد بر اساس آن یک سال که همان امتحانات سال آخر دبیرستان است، تغییرات اعمال گردد، داوطلبان کنکور 1402 باید خود را آماده این تغییرات بکنند.

وی ادامه داد: اما اگر بنا باشد دو سال آخر نهایی گردد، باید آزمون های دو سال آخر دبیرستان استاندارد سازی شوند و داوطلبانی که در سال 1403 می خواهند کنکور دهند باید بدانند که ممکن است تغییرات در کنکور برای آنها اتفاق افتد.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 860

به "جزئیات برگزاری چندباره کنکور در یک سال ، تغییرات از کی اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات برگزاری چندباره کنکور در یک سال ، تغییرات از کی اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید