پنج دانشگاه برتر سوئد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، سوئد چهارمین کشور از نظر وسعت در اروپا است که دارای دانشگاه های معتبر بین المللی بسیاری است.

پنج دانشگاه برتر سوئد

1. موسسه کارولینسکا

رتبه دنیای: 48

رتبه در سوئد: 1

موسسه کارولینسکا یک موسسه عمومی است که در سال 1810 به عنوان مدرسه ای برای جراحان ارتش تاسیس شد. این دانشگاه در سوئد واقع شده است و محوطه دانشگاه سولنا درست در بیرون از مرکز شهر استکهلم و پردیس هادینژ در جنوب واقع شده است. این دانشکده مدارک را فقط در علوم پزشکی و بهداشت ارائه می دهد. حدود یک پنجم اعضای دانشجویی موسسه کارولینسکا بین المللی هستند. برخی از خوابگاه های دانشگاه در دسترس است و دانشجویانی که شهریه می پردازند، خوابگاه شان تضمین شده است.

این موسسه برنامه هایی را در زمینه های مختلف پزشکی و بهداشتی ارائه می دهد، از جمله دندانپزشکی، بینایی سنجی و پرستاری. زبان اصلی آموزش در این مدرسه سوئدی است، اما چندین برنامه آن که به عنوان برنامه های کارشناسی دنیای و کارشناسی ارشد دنیای شناخته می شوند، به زبان انگلیسی ارائه می گردد و این موسسه از بهترین گزینه ها جهت تحصیل در سوئد است.

2. دانشگاه لوند

رتبه دنیای: 99

رتبه در سوئد: 2

دانشگاه لوند یک موسسه عمومی است که در سال 1666 تاسیس شده است. پردیس اصلی آن در لوند سوئد است و دارای پردیس های اضافی در هلسینگبورگ ، لیونگبید و مالمو است. محوطه دانشگاه لوند تقریبا 40 مایلی غرب کپنهاگ دانمارک است. دانشجویان بین المللی این دانشگاه از بیش از 130 کشور دنیا مشغول به تحصیل بودند. برخی از خوابگاه های دانشگاه هم برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و هم تحصیلات تکمیلی در دسترس است. این دانشگاه دارای هشت بخش اصلی دانشگاهی - مهندسی، علوم، حقوق، علوم اجتماعی، پزشکی، علوم انسانی و الهیات، اقتصاد و مدیریت و هنرهای زیبا و نمایشی و یک دانشکده هوانوردی است. در کل، بیش از 75 برنامه کارشناسی و حدود 220 برنامه کارشناسی ارشد در دسترس است.

زبان اصلی آموزش در سطح کارشناسی سوئدی است، اما تعداد کمی از برنامه های کارشناسی زبان انگلیسی ارائه می گردد. بسیاری از برنامه های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی وجود دارد، از جمله برنامه های مالی، مالی و حقوق بین الملل انسانی.

3. دانشگاه اوپسالا

رتبه دنیای: 101

رتبه در سوئد: 3

دانشگاه اوپسالا یک موسسه عمومی است که در سال 1477 تاسیس شده است. این دانشگاه عمدتا در اوپسالا سوئد، شهری در حدود 45 مایلی شمال استکهلم واقع شده است. علاوه بر امکاناتی که در منطقه ها مختلف اوپسالا واقع شده است، این دانشگاه دارای محوطه دانشگاهی واقع در جزیره گاتلند سوئد است. برخی از برنامه هایی که فقط در محوطه دانشگاه گاتلند در دسترس هستند، طراحی بازی است. هزینه های تحصیلات مرتبط با پزشکی، علوم و فناوری بیشتر است. این دانشگاه مسکن را برای دانشجویان فراهم نمی کند.

این دانشگاه تحصیلاتی در زمینه علوم انسانی و اجتماعی، پزشکی و دارویی و رشته های علوم و فناوری ارائه می دهد. زبان اصلی آموزش زبان سوئدی برای برنامه های کارشناسی است. اما تعدادی از برنامه های کارشناسی ارشد به سوئدی و انگلیسی در دسترس است. همه برنامه های کارشناسی ارشد بین المللی دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می گردد، از جمله برنامه هایی در علوم کامپیوتر، کارآفرینی و مطالعات صلح و مناقشه.

دانشگاه اوپسالا از گزینه های مطرح جهت مهاجرت به سوئد است.

4. دانشگاه استکهلم

رتبه دنیای: 114

رتبه در سوئد: 4

دانشگاه استکهلم، واقع در استکهلم و اطراف آن، یک موسسه عمومی است که در سال 1878 تاسیس شده است. پردیس فرسکاتی، درست در شمال مرکز شهر استکهلم در پارک ملی سلطنتی، محل اصلی دانشگاه سوئد است. این دانشگاه دارای امکاناتی است که در مرکز استکهلم و همچنین شهر علمی کیستا واقع شده است. دانشگاه استکهلم مسکن دانشجویی فراهم نمی کند، مگر برای برخی از دانشجویان بورسیه.

بسیاری از دپارتمان ها و مراکز دانشگاه مطالعات در زمینه علوم انسانی، حقوق، علوم اجتماعی، ریاضیات و فیزیک، شیمی، زیست شناسی و علوم زمین و محیط را ارائه می دهند.

چندین برنامه کارشناسی و حدود 75 برنامه کارشناسی ارشد کاملا به زبان انگلیسی تدریس می شوند. برنامه های کارشناسی ارشد انگلیسی تدریس شده شامل برنامه هایی در بانکداری و امور مالی، مطالعات مدیریت و مطالعات خاورمیانه است.

5. دانشگاه گوتنبرگ

رتبه دنیای: 135

رتبه در سوئد: 5

دانشگاه گوتنبرگ یک موسسه عمومی است که در سال 1954 تاسیس شد، اگرچه ریشه یکی از مدارس پیشین آن تا سال 1891 بر می گردد. این دانشگاه دارای امکاناتی است که در سراسر گوتنبرگ یکی از بزرگترین شهرهای کشور اسکاندیناوی واقع شده است.

زبان اصلی آموزش برنامه های کارشناسی سوئدی است، اگرچه تعدادی از دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شوند؛ ولی برنامه های کاملاً انگلیسی تدریس شده، عمدتا در مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه می شوند.

از جمله رشته های تحصیلی که این دانشگاه ارائه می کند: علوم پایه، هنرهای زیبا، کاربردی و نمایشی علوم اجتماعی، تجارت ، اقتصاد و حقوق، آموزش و فناوری اطلاعات است. این دانشگاه با دانشگاه صنعتی چالمرز همکاری می کند. از جمله سه بخش دانشگاهی مشترک و توافق نامه ای که دانشجویان کارشناسی ارشد در یک دانشگاه قادر می سازد در دوره های دانشگاه دیگر ثبت نام کنند.

جهت اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت موسسه مهاجرتی و اعزام دانشجو eustudy.org سر بزنید.

منبع: کجارو
انتشار: 1 فروردین 1401 بروزرسانی: 1 فروردین 1401 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 1192

به "پنج دانشگاه برتر سوئد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج دانشگاه برتر سوئد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید