جزئیات دلیل تجمع رانندگان اتوبوس در تهران

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، به گزارش خبرنگاران، بسیاری از مسافران اتوبوس از بعدازظهر دیروز دچار سرگردانی شدند و ساعت ها منتظر اتوبوس در خیابان ها ماندند.

جزئیات دلیل تجمع رانندگان اتوبوس در تهران

به نقل از فارس، مشاهدات حاکی از عدم ارائه سرویس و خدمات دهی به وسیله جمعی از رانندگان اتوبوس داشت؛ رانندگانی که ساعتی بعد تعیین شد در اعتراض به نحوه محاسبه افزایش حقوق خود در سال نو در مقابل درب سازمان اتوبوسرانی تهران تجمع کردند.

پیگیری ها حاکی از آن است که مطالبه اصلی معترضان، افزایش حقوق آنها بر مبنای مصوب وزارت کار به اندازه 57 درصد است.

موضوعی که باعث شد شهردار تهران برنامه بازدید خود از پروژه های منطقه 1 و ملاقات با نخبگان این منطقه را نیمه کاره رها کرد و در جمع رانندگان معترض حضور پیدا کرد.

زاکانی ابتدا با جمعی از نمایندگان این صنف، گفت وگو کرد، نمایندگان معترضان اصرار به افزایش 57 درصدی بدون هیچ قید و شرطی داشتند و شهردار تهران تاکید نمود که هرچه در توان داشته باشد برای این کار انجام می دهد اما تابع تصمیمات نهادهای قانونی بالادستی است.

بعد از این ملاقاتها، شهردار در جمع معترضان حضور یافت و بیش از یکساعت با آن ها تبادل نظر کرد.

شهردار در جمع معترضان گفت: دولت در خصوص خودش و شرکت های تابعه وزارتخانه ها، ضریب 10 درصد را تعیین نموده اما در خصوص نهادهای عمومی که شهرداری هم یکی از آنهاست، هنوز تصمیمی گرفته نشده است و این تصمیم به یک کمیته 6 نفره واگذار نموده و قبل از مصوبه قانونی کمیته 6 نفره هیچ تصمیمی در این زمینه نمی توان گرفت.

زاکانی بعلاوه به مصوبه ابتدای سال خود در قرارگاه حمل و نقل برای افزایش حمایت های معیشتی و رفاهی اشاره نمود و گفت که پیش از این اعتراضات شهرداری برای رفاه رانندگان اقدام نموده است.

پس از تبادل نظری طولانی شهردار و رانندگان، عده ای از آن ها محل تجمع را ترک کردند اما بعضی دیگر از معترضان که از ابتدا هم با حرارت بیشتری اعتراض می کردند و شعارهای تندتری سر می دادند بر ادامه تجمع اصرار داشتند. این معترضان اصرار داشتند تا به جای حیاط سازمان اتوبوسرانی در خیابان جلوی درب سازمان به تجمع خود ادامه دهند.

تجمع به جای مانده معترضان با مداخله پلیس به خاتمه رسید و شهردار تهران نیز در محل سازمان اتوبوسرانی با معاونان و مدیران مرتبط در شهرداری تهران و نمایندگان نیروی انتظامی جلسه تشکیل داد. در این جلسه بر تامین احتیاج حمل و نقل شهروندان تهران در خطوط اتوبوسرانی و سایر بخش های حمل ونقل عمومی تاکید شد و وظایف سازمان ها تعیین شد.

همزمان با اختلال در بعضی مسیرهای اتوبوسرانی که به ترافیک تهران در بعضی منطقه ها منجر شد بعضی کاربران فضای مجازی ضمن انتقاد از مسئولان شهرداری خواهان حمایت بیشتر از رانندگان شدند و بعضی نیز با انتشار فیش های حقوقی مدعی شدند که حقوق رانندگان نسبت به سایر اقشار چندان کم نیست.

فیش های حقوقی که ادعا می نماید دریافتی بیشتر این افراد بالای 14 میلیون تومان بوده و با افزایش 57 درصدی که مطالبه اصلی آن هاست این اندازه به بطور میانه به 25 میلیون تومان در سال 1401 می رسد.

کوشش های خبرنگاران فارس از شهرداری تهران برای پیگیری صحت و سقم این ادعاها و فیش های منتشر شده تا این لحظه بی نتیجه مانده است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 تیر 1401 بروزرسانی: 8 تیر 1401 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 1274

به "جزئیات دلیل تجمع رانندگان اتوبوس در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات دلیل تجمع رانندگان اتوبوس در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید