جزئیات فروش فوق العاده سایپا

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، معاون مهندسی سازمان و سیستم های سایپا اعلام نمود که طبق تصمیم جدید وزارت صنعت مبنی بر تغییر فرآیند فروش خودرو ها از فروش فوری به فروش فوق العاده، خودروسازی سایپا از هفته آینده فروش فوق العاده محصولات خود را آغاز خواهد کرد.

جزئیات فروش فوق العاده سایپا

به گزارش سایپا نیوز، عباس قاسمی در تشریح تصمیم جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت و گروه خودروسازی سایپا براساس اجرای شیوه های جدید فروش خودرو گفت: در شیوه جدید کمرنگ کردن نقش واسطه گران و ایجاد سازوکار شناسایی و عرضه به مصرف کننده واقعی خودرو در صدر اولویت های سایپا قرار گرفته است. به همین دلیل، علاوه بر اقدامات سابق، محدودیت های جدیدی نیز در نظر گرفته شده است.

وی افزود: ثبت نام فقط یک خودرو با کد ملی منحصر به فرد، سن بالای 18 سال، فاصله زمانی تا آخرین خرید خودرو از سایپا و ایران خودرو، در رهن بودن خودرو تا یک سال به واسطه اعطای تسهیلات و عدم امکان صلح از جمله اقداماتی بود که سایپا پیشتر برای جلوگیری از واسطه گری انجام داده، اما در سیستم جدید فروش محصولات، علاوه بر حفظ شرایط قبلی، محدودیت های جدیدی نیز اجرا خواهد شد.

این مقام مسئول در گروه خودروسازی سایپا در رابطه با این محدودیت های جدید، اظهار داشت: با همکاری سازمان توسعه تجارت سامانه احراز اطلاعات فردی موسوم به امتا راه اندازی شده تا با استفاده از آن، مشخصات شناسنامه ای، شماره حساب بانکی و شماره تلفن همراه متقاضیان خرید خودرو را با هم مطابقت دهیم؛ چرا که ضروری است اطلاعات هویتی و کد ملی متقاضی با شماره حساب واریز وجه مطابقت کامل داشته باشد تا امکان بازگشت پول به حساب مشتریان در صورت عدم انتخاب در قرعه کشی فراهم باشد.

قاسمی در تشریح فرآیند فروش فوق العاده محصولات سایپا اظهار کرد: در اجرای این طرح ابتدا متقاضیان ثبت نام خودرو به وب سایت رسمی گروه خودروسازی سایپا مراجعه کرده و با درج مشخصات کامل، مراحل پیش ثبت نام را انجام داده و نام کاربری و رمز ورود به سامانه دریافت می کنند. سامانه امتا طی یک هفته و به صورت اتوماتیک، ثبت نام های اجرا شده و اطلاعات مشتریان را بررسی و راستی آزمایی می کند.

وی افزود: پس از این مرحله، متقاضیان یک هفته فرصت دارند تا 50 درصد از مبلغ خودرو موردنظر خود را به حساب سایپا واریز کنند؛ پس از یک هفته فرایند ثبت نام متوقف شده و قرعه کشی برای تخصیص خودرو به مشتریان با حضور کنندگانی از سازمان های ذی ربط و دستگاه های نظارتی به وسیله نرم افزار انجام خواهد شد. پس از انجام قرعه کشی اسامی منتخبین توسط مبادی رسمی اطلاع رسانی گروه سایپا اعلام خواهد شد و آن ها تا یک هفته فرصت داشته تا 50 درصد باقیمانده مبلغ خودرو را واریز کرده و برای نهایی شدن فرآیند خرید خودرو خود، تکمیل وجه کنند.

معاون مهندسی سازمان و سیستم های گروه سایپا با بیان اینکه خودرو کسانی که در قرعه کشی برنده می شوند، سه ماه پس از تکمیل وجه تحویل داده خواهد شد، اظهار کرد: مبلغ پرداختی کسانی که در قرعه کشی برنده نشده اند نیز طی یک هفته پس از مشخص شدن نتایج، به حساب متقاضیان بازگردانده خواهد شد و به همین دلیل ضروری است که پرداختی اولیه از حسابی باشد که متعلق به متقاضی اصلی خرید خودرو است.

قاسمی در رابطه با تعداد خودرو هایی که در هر مرحله از فروش فوق العاده سایپا به مشتریان عرضه می شوند، گفت: براساس توافق های صورت گرفته، خودروسازان می توانند تا سقف 40 درصد از تولیدات روزانه خود را به صورت فروش فوق العاده عرضه کنند و 60 درصد باقیمانده نیز به ایفای تعهدات گذشته و همچنین طرح های پیش فروش اختصاص خواهد یافت.

در این شیوه جدید، ثبت نام محصولات به صورت هفتگی خواهد بود. متقاضیان با دریافت کدکاربری و رمز عبور و با پرداخت 50 درصد از مبلغ خودروی انتخابی ظرف همان یک هفته، ثبت نام کرده و اطلاعاتشان مورد بررسی قرار می گیرد. چنانچه تقاضا بیش از میزان درصد درنظر گرفته شده از تولید روزانه شرکت ها برای فروش فوق العاده باشد، قرعه کشی اجرا شده و افراد منتخب قرعه کشی ظرف یک هفته پس از اعلام اسامی، مبلغ باقیمانده را واریز و تکیمل وجه می کنند. سپس سه ماه بعد خودرو تحویل داده می شود.

متقاضیانی هم که در قرعه کشی، اسامی آن ها انتخاب نشده باشد، 50 درصد اولیه واریزی به حسابشان برگشت داده خواهد شد.

براین اساس برای چهار مدل از محصولات گروه سایپا قیمت ها بدین شرح است که پراید 111، 42 میلیون و 100 هزار تومان، ساینا 59 میلیون و 800 هزار تومان، تیبا صندوقدار 52 میلیون تومان و تیبا 2 (تیبا هاچ بک) 59 میلیون تومان مشخص قیمت شده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 213

به "جزئیات فروش فوق العاده سایپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات فروش فوق العاده سایپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید